Regióny Bratislava

Nezostane ani kameň na kameni. Tržnica na Trnavskom mýte prejde celkovou obnovou

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Budova Tržnice na Trnavskom mýte v bratislavskom Novom Meste sa začína postupne revitalizovať. Vypracovaná bola koncepcia jej rozvoja, ktorej cieľom je okrem celkovej revitalizácie budovy prilákanie nových predajní či zabezpečenie kvalitných produktov a služieb pre jej návštevníkov. Pracuje sa na dizajn manuáli interiéru, v pláne je aj revitalizácia okolia.

 

“Po nástupe sme začali s odstraňovaním nevyužitých stánkov v interiéri, ktoré ostali takpovediac bez pána a špatili vnútorné priestory. Vysúťažili sme architektonické štúdio, ktoré pripravuje dizajn manuál pre nájomcov, aby sa nám podarilo vdýchnuť interiéru jednotnosť a modernosť,” uviedol Vladimír Mikuš, riaditeľ EKO-podniku VPS, ktorý budovu spravuje.

Pozitívne hodnotí fakt, že sa ešte koncom minulého roka podarilo vypnúť veľkú reklamnú obrazovku na streche budovy, ktorú mnohí obyvatelia kritizovali. Vypnúť sa ju podarilo na základe vzniknutej pohľadávky nájomcu, ktorý ju prevádzkoval, bez udania dôvodu totiž nebolo možné zmluvu ukončiť. Zároveň sa pripravuje jej odstránenie, keďže podľa nového vedenia podniku takýto vizuálny smog na strechu nepatrí. “Aktuálne sme pred podpisom zmluvy o vzájomnom započítaní pohľadávok, na základe ktorej sa ocitne v našom vlastníctve a budeme môcť pripraviť jej odpredaj,” poznamenal Mikuš. Stihnúť to chcú do septembra.

Zdroj: TASR / Dano Veselský

Odstránené boli aj dva reklamné bilbordy nachádzajúce sa na komínoch vzduchotechniky. Jej výduchy, ktoré sú poznačené rokmi korózie, čaká oprava. Odstrániť sa podarilo taktiež všemožné nálepky na oknách, často umiestnené bez súhlasu prenajímateľa. Opravy by sa mali dočkať aj popukané sklá na budove, strecha budovy by mala dostať nový náter. Pripravuje sa aj súťaž na zakúpenie novej klimatizačnej veže na lepšie vychladzovanie budovy.

 “Začiatkom mája spúšťame obchodnú súťaž na prenájom priestorov na rohu tržnice, kde bola v minulosti dlhé roky reštaurácia,” doplnil Mikuš.