Regióny Bratislava Top

NEZVYČAJNÝ ÚKAZ v betónovej džungli! V Petržalke sa zjavil zákonom chránený tvor

Zdroj: archív

BRATISLAVA – Každý, kto počuje slovo Petržalka, si automaticky predstaví bratislavskú mestskú časť. Známa je najmä svojimi obyvateľmi, dopravnými kolónami, veľkosťou. Mnohí ju prezývajú aj betónová džungla. Dôvod? Veľa domov a relatívne málo zelene. Napriek tomu sa obyvateľom naskytol netradičný úkaz. V miestnom toku sa totiž zabýval známy hlodavec, ktorý medzi ľuďmi doslova spôsobil búrlivú diskusiu. Kým niektorých jeho pobyt potešil, iných pohneval. 

 

Aj keď je Petržalka kritizovaná pre výstavbu a mnoho domov na jednom mieste, stále si k nej nájdu cestu noví obyvatelia. A nie len tí “dvojnohí”, ale aj zvieratá. Obyvateľov mestskej časti totiž v súčasnosti baví nová “zábavka”. Stačí im k tomu foťák, pevné nervy a hlavne veľa času. Dôvod? Striehnu na zubatého a chlpatého obyvateľa Chorvátskeho ramena. Tí, ktorí majú tušenie, že ide o bobra, si myslia správne.

Podľa obyvateľov, ktorí sa združujú v komunitnej skupine na sociálnej sieti, sa vodný hlodavec nachádza v blízkosti súkromnej nemocnice. Iní ho zase videli túlať sa pri Petržalka city pri Rusovskej ceste. Miesta sú od seba vzdialené zhruba štyri kilometre.

Iní sa pochválili fotografiami či videami, kde je vidieť, ako sa bobor pohybuje kúsok od sídliska. Iní, naopak, že si veselo pri nich vykračoval z alebo do kanála.

Medzi ľuďmi sa však strhla búrlivá diskusia o tom, či je, alebo nie je dobré, aby v Chorvátskom ramene býval bobor. Niektorí sú z jeho prítomnosti nadšení. Iní ho zas berú ako škodca a ukazujú fotografie či videá o tom, ako to vyzerá, keď sa bobor pustí do prírody. ďalší zas argumentujú, že najväčší škodca je človek. Každopádne, bobor v betónovej džungli je zrejme pohľad, ktorý sa tak často nevidí.

Galéria
Zdroj: FB / Bratislava – Petržalka
Zdroj: FB / Bratislava – Petržalka
Zdroj: FB / Bratislava – Petržalka
navigate_before
navigate_next

Mohlo by vás zaujímať