Senec Regióny Bratislava

Niekoľko miliónová investícia v Tomášove. Novú škôlku majú postaviť do konca roka 2023

Obec Tomášov podpísala zmluvu na výstavbu škôlky, cena je takmer 1,8 mil. eur. Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

TOMÁŠOV – Novú materskú školu v Tomášove v okrese Senec majú postaviť za 1.799.659 eur s DPH (1.499.716 eur bez DPH). Vyplýva to z pondelkového zverejnenia výsledku verejnej súťaže vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

 

Škôlku v areáli základnej školy postaví spoločnosť Matep, ktorá uspela v rámci štyroch prijatých ponúk vo verejnom obstarávaní, hodnotiacim kritériom v súťaži bola cena. Škôlku majú postaviť najneskôr do 31. októbra 2023. “Novostavba materskej školy bude napojená na objekt v súčasnosti realizovanej jedálne s kuchyňou, pričom vstupné priestory pre jedáleň s kuchyňou budú zároveň tvoriť vstupné priestory pre materskú školu. Jedáleň s kuchyňou a jej zázemím budú slúžiť aj pre potreby materskej školy na rôzne spoločenské a kultúrne podujatia, ako i vzdelávacie a náučné programy,” spresnila obec. Odhadovaná cena zákazky vo verejnom obstarávaní bola 1.592.299 eur bez DPH.