Regióny Bratislava

Nové covidové opatrenia likvidujú slovenský šport. Futbalisti Slovana hovoria o výsmechu a smrtiacej rane

Vládne opatrenia zrejme výrazne znížia počet divákov na zápase ŠK Slovan Bratislava - PAOK Solún. ZDROJ: fb skslovanbratislava1919

BRATISLAVA – Budúco týždňový zápas o postup do vyraďovacej časti Európskej konferenčnej ligy medzi futbalistami ŠK Slovan Bratislava a gréckeho tímu FC PAOK Solún (25.11. od 18.45 h na Tehelnom poli) sa zrejme odohrá pred výrazne zníženým počtom divákov oproti pôvodným zámerom. Drasticky sa zhoršujúca situácia s nákazou koronavírusom a preplnené nemocnice na Slovensku prinútili vládu Slovenskej republiky prijať nepopulárne opatrenia, na ktoré doplatia aj návštevníci športových podujatí.

 

“Od pondelka 22. novembra prestanú platiť doterajšie nariadenia, podľa ktorých vstup pre očkovaných divákov v červených a bordových okresoch bol bez obmedzení a v najviac postihnutých čiernych okresoch bol limit 100 návštevníkov. Do hľadiska pri športových podujatiach sa dostanú len očkovaní alebo ľudia po prekonaní COVID-19, ale po novom s nižšou maximálnou kapacitou, než doteraz. Pre nezaočkovaných bude vstup zakázaný. Opatrenie platí bez ohľadu na farbu okresu v covidovom automate. Výnimku majú profesionálni športovci, ktorým uznajú aj test,” informovala vláda Slovenskej republiky. Zápas Európskej konferenčnej ligy Slovan Bratislava – PAOK mal byť pôvodne organizovaný v OTP režime, a to bez ohľadu na to v akej farbe COVID automatu sa bude Bratislava nachádzať.

 

Futbal dostal likvidačnú ranu pre nové covid opatrenia. FOTO TASR – Jaroslav Novák

“Zmeny v COVID automate, ktoré dnes oznámila Vláda SR, sa priamo dotýkajú aj nášho najbližšieho domáceho zápasu v Európskej konferenčnej lige s PAOK FC (štvrtok 25. novembra o 18:45). V zmysle nových opatrení môže byť na športovom hromadnom podujatí v „červenom“ okrese prítomných len 200 divákov v režime očkovaní a prekonaní. ŠK Slovan v tejto súvislosti pozastavil predaj vstupeniek. O ďalších krokoch budeme informovať prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov,” informuje Slovan na svojej oficiálnej stránke a dodáva.

Podľa generálneho riaditeľa klubu Ivana Kmotríka mladšieho je to pre Slovan smrtiaca rana. “Nemám slov, a určite nie som jediný. Sme šokovaní, znechutení a sklamaní. Po dlhom a náročnom období, keď sme bojovali s obrovskými stratami, dostávame ďalšiu obrovskú ranu. Doslova ranu pod pás. Kapacitu 200 divákov považujeme za výsmech. Nech si na to urobí názor každý sám, no dnes sme dostali nie ďalšiu facku, ale doslova “smrteľný úder”.  Toto rozhodnutie prichádza po tom, ako klub predával vstupenky v pôvodnom režime OTP, mal zabezpečenú organizáciu, zazmluvnenú reklamnú kampaň, dodávateľov a podobne. Týmto rozhodnutím vznikajú nášmu klubu obrovské športové i ekonomické straty,” povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.