Pezinok Malacky Senec Regióny Bratislava Top

Nové pravidlá pri cestovaní v Bratislavskom kraji! Máte nárok na bezplatné bonusové predplatné cestovné lístky

V rámci IDS v Bratislavskom kraji máte nárok na bezplatné predplatné cestovné lístky. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

BRATISLAVA – Nový dopravcom v rámci  Bratislavského kraja je od 15.novembra 2021 spoločnosť Arriva, ktorá mala na začiatku výrazné problémy a výpadky pri zabezpečovaní zmluvného vzťahu a v Bratislave a okolí. Bratislavský samosprávny kraj výpadky spojov preto kompenzoval bezplatným cestovaním v mesiacoch január a február 2022.

 

Teraz sú tu ďalšie benefity v rámci Integrovanej dopravy a to pre cestujúcich so zakúpenými električenkami – predplatnými cestovnými lístkami. Ako informuje Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji v období od 31. mája 2022 do konca roka 2022 budú automaticky vygenerované bezplatné bonusové predplatné cestovné lístky. „Nárok na kompenzáciu v podobe bonusovej električenky majú pravidelní cestujúci, ktorí mali platnú električenku s aspoň jednou regionálnou zónou v termíne od 15. novembra 2021 do 28. februára 2022,“ konštatuje Integrovaný dopravný systém na svojej oficiálnej stránke. Výška bonusu je odvodená od typu predplatného cestovného lístka v kompenzovanom období.

Ak ste mali zakúpenú električenku (predplatný cestovný lístok) v termíne od 15. 11. 2021 do 31. 01. 2022 s platnosťou:

30 dní– získate bonus 30 dní

90 dní– získate bonus 30 dní

365 dní– získate bonus 2 x 30 dní

Ak ste mali zakúpenú električenku (predplatný cestovný lístok)v termíne od 01. 02. do 28. 02. 2022 s platnosťou:

30 dní– získate bonus 30 dní (neplatí pre ten istý, ktorý bol platný v termíne od 15.11.2021 – 31.01.2022)

90 dní– získate bonus 30 dní

365 dní – získate bonus 30 dní

 

V Bratislavskom samosprávnom kraji pôsobí nový regionálny autobusový dopravca Arriva. FOTO TASR – Pavol Zachar

Pričom pripísanie bonusov prebehne nasledovne. „Električenku si kupujete na bezkontaktnú čipovú kartu (dopravnú kartu), bonusová električenka sa vám automaticky vygeneruje po nákupe novej električenky, vykonanom kedykoľvek v termíne od 31. 05. 2022 do konca roka 2022. Zónová platnosť na bonusovej električenke bude rovnaká, ako na poslednej zakúpenej. Držiteľom ročnej električenky, ktorej platnosť končí až po uvedenom termíne kompenzácií, sa bonus vygeneruje automaticky, nie až pri kúpe ďalšej električenky,“ zdôrazňuje Integrovaný dopravný systém a dodáva, že ak si kupujete si električenku prostredníctvom aplikácie Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji, k predĺženiu aktuálnej električenky dôjde automaticky bez potreby zakúpenia novej električenky. „Ak v čase spustenia akcie nedisponujete platnou električenkou, v deň spustenia akcie sa vám vygeneruje električenka, na ktorú máte nárok v zmysle kompenzácie,“ dodáva Integrovaný dopravný systém.

 

V Bratislave sú spoplatnené diaľničné úseky aj v rámci mesta. Zdroj: FOTO Peter Korček

O bonusovom predĺžení budú zákazníci informovaní emailom a užívatelia dopravných kariet si môžu aktuálny stav pozrieť aj v eshope IDS BK alebo v eshopoch dopravcov. Užívatelia aplikácie Integrovaného dopravného systém uvidia bonusovú električenku priamo v aplikácii, pričom platí nasledovné.

  • Bonusové električenky (predplatné cestovné lístky) sa generujú automaticky a len raz pre každého cestujúceho s nárokom na kompenzáciu vo forme bonusu. Výber iného termínu platnosti bezplatného bonusu nie je možný
  • Iným spôsobom nie je možné vybaviť bonusovú električenku ani na predajných miestach dopravcov, systém generovania prebieha automaticky pri nákupe novej električenky. Predajca nemá možnosť urobiť úpravu pri generovaní bonusu