Regióny Bratislava Pezinok Malacky Senec

Novinka pre cestujúcich do Rakúska. Od septembra sa opäť obnovila autobusová linka do Hainburgu

Verejnou dopravou môžete cestovať už aj do rakúskeho Hainburgu. ZDROJ: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj obnovuje autobusovú linku z Bratislavy do Hainburgu. Od 5. septembra 2022 bude opäť premávať cezhraničná regionálna linka 901 z Bratislavy do rakúskeho Hainburgu. 

 

Autobus linky bude premávať po trase Bratislava, Most SNP – Einsteinova – Wolfsthal – Hainburg an der Donau celotýždenne podľa cestovného poriadku. „Záleží nám na zlepšovaní mobility a života v prihraničnom regióne. Každý jeden cestujúci v autobuse znamená o jedno auto menej na cestách. Preto podporujeme cestovanie verejnou dopravou aj za hranicami kraja. Pomôže to odľahčiť preťažené cesty a v neposlednom rade je to aj ekologickejšie ako autami,“ vysvetlil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Autobusová linka do Hainburgu premávala do 14. novembra 2021 ako komerčná linka, predchádzajúci dopravca ju však z ekonomických dôvodov zrušil.

Obnovená môže byť vďaka zmluve s novým dopravcom ARRIVA Mobility Solutions. Tá totiž umožňuje župe objednávať prímestskú autobusovú dopravu aj v tzv. „záujmovom území kraja“, čiže aj za hranicami kraja či dokonca štátu. Podmienkou Bratislavskej župy však bolo, že na jej prevádzku prispejú aj ďalší partneri. To sa aj podarilo a na financovaní budú participovať Hlavné mesto SR Bratislava a spolková krajina Dolné Rakúsko. Linka do Hainburgu bude súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, ktorý zastrešuje spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava.