Regióny Bratislava Top

NÚDCH reaguje na samovraždu zamestnanca: Všetci môžu využiť odbornú pomoc

V blízkosti nemocnice horia aj kahance. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel

BRATISLAVA – Začiatkom týždňa zasiahla zamestnancov Národného ústavu detských chorôb smutná správa. Vo svojom byte v Bratislave sa v pondelok zastrelil technický riaditeľ ústavu. Podľa informácií niektorých zamestnancov len 36-ročný mladý muž ukončil svoj život pre prácu a údajnú šikanu zo strany nového vedenia. Na budove visí čierna zástava.

 

„Je nám nesmierne ľúto každej ľudskej tragédie. Aj vzhľadom na ochranu súkromia pri udalostiach podobného typu vo všeobecnosti, uvedené nebudeme bližšie komentovať,“ reagovala pre Zoznam.sk hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická.

Niektorí zamestnanci naznačujú, že za dobrovoľným ukončením života môže byť nedávny rozchod s priateľkou. Iní hovoria, že súkromné záležitosti mal vysporiadané, ale trápila ho šikana zo strany nového vedenia nemocnice. Každý deň mu mali kontrolovať príchody do práce a každá jeho práca bola vyhodnotená zle. Naznačujú, že psychicky nezvládol šikanu na pracovisku. Ústav takéto informácie odmieta. „V Národnom ústave detských chorôb sme mimoriadne vnímaví voči akémukoľvek násiliu a všetkým formám agresívneho správania sa, vrátane pasívnej agresie. Aj preto zamestnanci NÚDCH majú k dispozícii odbornú pomoc a podporu. V NÚDCH nemáme takéto informácie.  Záleží nám na všetkých zamestnancoch. A aj  touto cestou chceme ubezpečiť všetkých, že s akýmkoľvek problémom sa môžu s dôverou obrátiť na vedenie nemocnice,“ tvrdí.

Oslovili sme aj ministerstvo zdravotníctva, či sa minister bude prípadom zaoberať. Zatiaľ nereagovali. Marek Krajčí podal v piatok do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej demisiu. Bol to práve Krajči, ktorý ako minister v máji minulého roka vymenil generálneho riaditeľa ústavu. Po siedmych rokoch odvolal z postu Ladislava Kuželu a do funkcie vymenoval Petra Magáta. V tom čase médiá, niektorí politici a aj odborníci poukazovali na to, že skúseného manažéra nahradil vyštudovaný lesník. Magát okrem toho, že je lesník, je aj absolventom Ekonomickej univerzity.

Galéria
Na budove je čierna vlajka. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Prvú operáciu podstúpil chlapček vlani v septembri. Druhú teraz a tretia operácia ho čaká približne o rok. Ilustračné FOTO
V blízkosti nemocnice horia aj kahance. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
Na budove je čierna vlajka. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel
navigate_before
navigate_next