Regióny Bratislava Domáce Ružinov Top

Podporte Pekára, zaznieva vraj z kazateľnice v ružinovskom kostole

Starosta MČ Bratislava-Ružžinov Duššan Pekár (vpravo) a jeho zástupca Marián Gajdoš (vľavo) Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA/RUŽINOV- Veriaci v bratislavskom Ružinove už vedia koho majú voliť! U saleziánov na Trnávke na konci svätej omše počuli o tom, kto je podľa direktora Tibora Reimera najvhodnejší kandidát na starostu Ružinova. Reimer sa ani v saleziánskych farských oznamoch netají tým, že podporuje kresťanských politikov. Podľa viacerých svedectiev to ale už dlhé roky robí v prospech jediného človeka, a tým je súčasný starosta Dušan Pekár.

Ružinovčan.sk má k dispozícii viaceré výpovede veriacich o tom, ako direktor Reimer doslovne alebo v neprehliadnuteľných náznakoch ľudí vyzýva k voľbe Pekára za starostu. Tento scenár sa má podľa našich informácií objavovať pred každými voľbami, v ktorých sa Dušan Pekár chystá zúčastniť.

Reimer podľa svedkov napríklad upozorňuje na to, že nové futbalové ihrisko by bez starostu Pekára nebolo. Mal napríklad povedať tiež, že ak ľudia majú nejaký problém, nech sa obrátia na starostu Pekára či dokonca na samotného Reimera a “všetko sa vybaví”.

Reimer tieto obvinenia odmieta. Tvrdí, že to povedal inak: “Ľudia, ktorí k nám chodia, keďže ich poznáte, tak keď máte nejaké problémy, môžete sa na nich obrátiť.” Ide pri tom o hlavné heslo Pekárovej kampane, ktoré znie – Lebo ma poznáte. Vraj nehovoril len o Pekárovi ale aj o všetkých ostatných. Reimer chce aby sa do zastupiteľstva dostali ľudia, ktorí sú schopní, ktorí môžu pomôcť Ružinovu. Otázke či Pekára verejne podporuje alebo nie sa Reimer vyhol. Potvrdil, že starosta Pekár do ich spoločenstva chodí. Podporu inému kandidátovi nevylúčil, no argumentoval takto: “Ja nie som ani slovenský občan, každý volí za seba a ja v Ružinove žiaľ nevolím, ale vždy veľmi rád podporím ľudí z nášho prostredia, ktorí chcú ísť do miestnej politiky.”

 

Bilboard Dušana Pekára pre komunálne voľby 2018, Zdroj:FB/Dušan Pekár – starosta Ružinova

 

Do saleziánskeho spoločenstva chodí aj Marián Gajdoš, zástupca starostu Pekára. Ten napríklad predkladal v septembri 2017 žiadosť saleziánskeho spoločenstva o podporu pre vybudovanie cirkevnej Materskej školy mamy Margity. Spoločenstvo vtedy získalo 44 542 eur z rozpočtu mestskej časti. V grantovej výzve pre rok 2018, ktorú vyhlasuje Ružinov, saleziáni tiež nechýbali. Mestská časť im podporila prímestský tábor.

O stanovisko sme požiadali aj ružinovského starostu Dušana Pekára. Odpoveď na to, či si myslí, že politika patrí do kostola sme nedostali. Vyhol sa aj odpovedi na otázku, ako je to s tou verejnou podporou zo strany saleziánskeho predstaveného. “Vo farnosti som aktívny dávno predtým, ako som bol zvolený za starostu. Bol som tam zosobášený, pokrstený môj syn, som lektorom a spolu s ďalšími ľuďmi z aktívnej komunity saleziánov sa zúčastňujem na brigádach a udalostiach nielen vo farnosti Bratislava-Trnávka” povedal pre Ružinovčan.sk ružinovský starosta.

V komentári k našej téme pokračoval Pekár takto: “Nesúhlasím s účelovým zneužívaním komunitného života brigádovaním, “ukazovaním sa na verejnosti” politikmi pred voľbami. Ako prvý v Bratislave som zaviedol pravidelné mesačné stretávanie sa s ľuďmi na sídliskách, v roku 2011 som sa zúčastňoval na čistení Ružinova Zelenou hliadkou a ľuďmi z OZ Integrasa.”