Regióny Bratislava Top

Ikonický obchodný dom v Bratislave končí. Ako bude pokračovať ďalej, zatiaľ nevedno

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Zmenia ho na nepoznanie? Bývalý Prior na Kamennom námestí prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Z toho dôvodu sa museli návštevníci dlhoročnej ikony v centre mesta rozlúčiť s viacerými prevádzkami. V súčasnosti sa v budove môžu ľudia iba občerstviť. Zatiaľ ale nie je jasné, ako bude budova vyzerať po rekonštrukcii, ani to, s akými prevádzkami sa v nej návštevníci stretnú.

 

Začiatkom roka ikona na Kamennom námestí – bývalý Prior zmenil majiteľa. Kým dovtedy budovu vlastnila spoločnosť Tesco, ktorá ju pomenovala ako obchodný dom My’, po novom ju vlastní bohatý podnikateľ. Ide o Georga Trabalssieho, ktorý v minulosti v Žiline postavil obchodné centrum Mirage. Podľa slov hovorkyne Slovenskej investičnej a realitnej spoločnosti Ivany Strelcovej už vtedy avizovali istý časový postup úprav vnútorných blokov, ktoré sa nachádzajú v obchodnom dome. “Našim cieľom je vytvoriť v centre mesta nové pekné a kultúrne prostredie. Všetko, čo sa teraz deje v budove je tak, ako sme avizovali začiatkom roka,” vysvetlila. 

Priestory na prízemí, kde boli domáce potreby, sú prázdne. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Väčšine prevádzok, ktoré v bývalom Priore pôsobili, tak ukončili zmluvy ku koncu tohto mesiaca. Podľa slov Strelcovej všetky zmluvy vypovedali v dostatočnom predstihu v súlade s nájomnými zmluvami. Dodala, že tie uzatvorilo ešte v Tesco v čase, keď budovu vlastnilo. “Výpovedná lehota bola 3 mesiace,” deklarovala. “Ak chceme pripraviť nový priestor, je len logické, že aj všetci ostatní nájomcovia dostali výpoveď k 30.8.2019, aby sme vedeli pripraviť interiér ku plánovanému znovuoživeniu  koncom tohto roka,” uviedla následne. 

V budove si už iba zaženiete hlad

Vysťahovanie prevádzok sa dialo prakticky zo dňa na deň. Predajcovia dopredávali posledné kusy za obrovské zľavy. Podobne na tom boli aj dcérske prevádzky spoločnosti Tesco – F&F a domáce potreby. Jediná prevádzka, ktorej sa zmeny nedotkli, boli potraviny. Tie ostávajú v suteréne budovy, k dispozícii by mala byť podľa slov hovorkyne Alexandry Sabolovej aj Minútka na prvom poschodí.

Zmeny sa nedotkli iba potravín Tesco. Tie sa nachádzajú v suteréne. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

“V súlade s našou dlhodobou stratégiou sa snažíme naše podnikanie zjednodušovať a sústrediť sa najmä na predaj potravín. Aj preto budeme zákazníkom naďalej ponúkať potraviny v supermarkete Tesco v obľúbenej lokalite na Kamennom námestí tak, ako sme už v minulosti informovali na -1. poschodí na rovnakej ploche, ako tomu bolo doteraz. Navyše je pre zákazníkov k dispozícii ponuka potravín, tzv. Minútka, na 1. poschodí, ktorú aktuálne modernizujeme tak, aby sme zákazníkom od nasledujúceho víkendu priniesli ešte pohodlnejšie nakupovanie,” vysvetlila. K veci sa vyjadrila aj Strelcová. “Súčasťou kúpnej zmluvy bolo, že nepotravinová časť TESCO končí činnosť ku koncu augusta,” napísala pre Glob.sk. Od konca augusta si tak nakupujúci zaženú iba hlad. 

Podľa Strelcovej budú do vynovenej budovy vyberať záujemcov tak, aby sa hodili do ich zmýšľaného konceptu. Bližšie informácie k pripravovanému zámeru ale nechcela konkretizovať. 

Galéria
Priestory v budove zívajú prázdnotou. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Priestory v budove zívajú prázdnotou. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Obchodný dom je ikonou Kamenného námestia. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Fungovať budú po 1. septembri iba potraviny. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Z exteriéru budovy zmizol aj názov My’. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Budova je oblepená oznamy o plánovaných zmenách. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Bratislavčania poznajú budovu pod starým názvom Prior. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
navigate_before
navigate_next