Regióny Bratislava Top

OBROVSKÝ ŠKANDÁL pár dní pred voľbami! Mená poslancov sa objavili na letákoch PROTIKANDIDÁTOV: O čo vlastne ide?

ZDROJ: TASR

DEVÍN – Skutočne kurióznu situáciu zažívajú obyvatelia bratislavskej mestskej časti Devín. V obci sa totiž objavujú dva letáky od rôznych kandidátov na starostu, avšak traja poslanci sú rovnakí! Jednou z kandidátok je Jana Jakubkovič, ktorá už od júna predstavuje svoju víziu a nezávislých kandidátov, ktorí ju podporujú. Rovnaké mená však na svojom poslednom letáku použil aj kandidát na starostu Igor Prieložný. Poslanci sa bránia. My sme o tom umiestnení nevedeli.

 

Do redakcie nám prišiel leták od kandidáta na starostu bratislavskej mestskej časti Devín Igora Prieložného, ktorý kandiduje s podporou strán Team Bratislava, Progresívne Slovensko a SaS. Niet sa preto čomu diviť, že sa na letáku objavilo aj meno kandidáta na primátora mesta Bratislava Matúša Valla či kandidáta na bratislavského župana Juraja Drobu, ktorý je členom strany SaS. Ľudí však oveľa viac zarazil zoznam poslancov, kde sa objavili mená troch nezávislých kandidátov.

ZDROJ: Tip čitateľa

Rovnakí kandidáti sa pritom už predtým objavili na propagačných letákoch kandidátky na starostku bratislavskej mestskej časti Devín Jany Jakubkovičovej. Konkrétne išlo o mená Tatjana Bartová, Michal Chodas a Ladisla Miklóš. Nám sa s ňou podarilo skontaktovať. “Leták od môjho protikandidáta evidujem, avšak sa s ním nestotožňujem. My sme náš tím siedmych  poslancov vyskladali tak, aby bola zastúpená každá mikrooblasť Devína. Každý z nás, ako aj Tatjana, Michal a Ladislav, sme chceli kandidovať ako nezávislí kandidáti bez nálepky nejakej strany. Tento leták Igora Prieložného ma značne poškodil. Ľudia sa ma začínajú pýtať, či budem po voľbách spojená so stranou SaS, keďže podporujem ich kandidátov, čo nie je pravda, “ poznamenala pre zregionu.sk.

ZDROJ: Jana Jakubkovič

Podľa nej ide o neférový krok protikandidáta, ktorému sa nepodarilo zostaviť svoj vlastný tím. ” Celý čas hovoril o tom, že má nejaký tím, ale ho nevyskladal.” A práve to má byť podľa nej dôvod, prečo na svojom letáku použil mená spomínaných kandidátov na poslancov. Jej tím pritom otvorene kritizuje súčasné vedenie mesta, ktorého súčasťou je aj Igor Prieložný ako zástupca starostu. “Doterajšia starostka a jej vicestarosta Igor Prieložný sa starali len o centrum Devína. Vôbec neriešili okrajové cesty, devínsku cestu a tak ďalej. My od obce nedostávame vôbec nič. Nemáme údržbu, nemáme osvetlenia, nemáme kanalizácie, nemáme nič. 16 rokov len počúvame, že nič sa nedá, lebo je tu nútená správa, ale ja som presvedčená, že sa to dá. Preto sme prišli s myšlienkou, že vystaviame tím, v ktorom bude mať každá mikrolokalita svoje zastúpenia. Chcem, aby všetci Devínčania mali svojho poslaneckého zástupcu v miestom zastupiteľstve.” 

Predvolebný leták. ZDROJ: Jana Jakubkovič

Leták Prieložného jej spôsobil značné problémy a ľudia ju dokonca začali spájať s politickou stranou SaS. To však zásadne odmieta rovnako ako kandidáti z jej tímu, ktorí sú z jednania kandidáta na post starostu Igora Prieložného zhrození. On v tom však žiadny problém nevidí.