Regióny Bratislava Top

OBROVSKÝ ŠOK v prípade študentky, ktorú mal ZNÁSILNIŤ záchranár! Vyšetrovaniu je zrazu KONIEC: Vieme, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

BRATISLAVA – Prípad unesenej študentky Soni, ktorý otriasol celým Slovenskom, má nečakaný zvrat. Záchranár, ktorého obvinili zo znásilnenia, skončil v opatere lekárov. Pre televíziu Markíza to potvrdila bratislavská krajská prokuratúra.

Všetko sa to stalo 10. septembra 2023, keď študentka Soňa zmizla bez stopy. Bola práve na ceste domov, keď ju uniesli, pričom od autobusovej zastávky to mala do vchodu len 150 metrov.

Pátralo po nej celé Slovensko. Študentku objavili zdravotníci pred nemocnicou v Petržalke po 26 hodinách. Podľa súdneho dokumentu mala na tele odreniny, reznú ranu a sedem viditeľných vpichov. Na ďalší deň policajti zadržali podozrivého záchranára. Mal pri sebe injekcie s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Nadrogoval ju a uniesol

Neskôr z vyšetrovania vyplynulo, že záchranár si ju vyhliadol už v meste a sledoval ju. Počkal ju pred domom. Injekciou jej vpichol látku, po čom zostala omámená. Na rukách ju odniesol do auta. Policajti počas vyšetrovania nazhromaždili množstvo dôkazov. Študentkino DNA objavili na kľučke na sťahovanie okien v jeho aute, na plachte v byte zdravotníka aj vo vani.

Po ôsmich mesiacoch je ale všetko inak. Pred súd sa záchranár nepostaví. Vyšetrovanie prípadu únosu a znásilnenia zastavili.

„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I.P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ uviedla pre televíziu hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

Dodala, že vo veci bol súdom vydaný predbežný príkaz na umiestnenie obvineného do zdravotníckeho zariadenia.