OBROVSKÝ ŽIAĽ Gabika išla na bežný zákrok: Kvôli CHYBE lekárov o pár dni ZOMRELA! Čo sa stalo? Zo slov manžela puká srdce

SLOVENSKO – Rodina Užákových prežíva doslova živú nočnú moru. Pán Ľubomír s dcérami prišiel o milovanú manželku Gabrielu, ktorá podstúpila bežný chirurgický zákrok, no domov sa už nevrátila. Po laparoskopickom odstránení maternice zomrela priamo v nemocnici. Jej manžel má v rukách zdravotnú dokumentáciu, podľa ktorej pri operácii pochybili lekári, ktorí jej nechtiac poškodili tenké črevo. Chce vypátrať, kto zlyhal a zabrániť ďalšiemu smutnému osudu.

O obrovskej tragédii informovali tvnoviny.sk. Gabriela mala mať v tých dňoch meniny a rodina jej, kým bola v nemocnici, prichystala darčeky na stôl. Potom však prišla hrozná správa. „Manželka mala mať meniny. My sme ešte s dcérami balili darčeky pre ňu, tu ich mala na stole, keď nám zavolali, že zomrela,“ opísal najhorší deň v jeho živote užialený Ľubomír.

Odstránenie maternice je rutinný gynekologický zákrok. Pani Gabriela sa preň rozhodla, pretože mala pozitívnu genetickú predispozíciu. To, že svoje zbožňované deti a manžela už neuvidí, nepredpokladala ani v najhoršom sne.

Ako píše portál, po laparoskopickom zákroku ju previezli na bežnú izbu. Krátko potom však pani Gabriela začala mať bolesti, potila sa a triasla. Lekári jej dávali infúzie a tlmiace lieky. Potom zistili, že situácia je vážna a previezli ju na ARO.

Prepichli jej tenké črevo

Potom to malo všetko už rýchly spád. Pani Gabriele začali zlyhávať orgány, kvôli malým dierkam v tenkom čreve, ktoré nechtiac prepichli počas prvej operácie. Obsah čreva sa dostal do brušnej dutiny a pacientka zomrela na ťažký septický šok.

Rodina podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Úrad potvrdil, že sa prípadom zaoberajú. Nemocnica sa k celej situácii nechcela vyjadrovať. „Si nemyslím, že je správne teraz čakať rok, kým úrad sa vysloví nejakým spôsobom. Ak pochybili, chcem aby sa tá chyba už neopakovala,“ povedal smútiaci manžel.

Ľubomír nechápe ako sa takáto chyba vôbec mohla stať. „Za tri dni, čo odveziete manželku do nemocnice na bežnú operáciu, vám zavolajú, že je mŕtva,“ dodal zronený muž.

Viac o téme: nemocnica, operácia, pochybenie lekárov, tragédia

Súvisiace články