Pezinok Malacky Senec Regióny Bratislava Top

BRATISLAVČANIA POZOR! Od septembra sa pripravte na nové cestovné poriadky v hromadnej doprave

V Bratislave začnú od septembra platiť nové cestovné poriadky na MHD. ZDROJ: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA – Koniec prázdnin a začiatok školského roka je spojený aj s novým cestovným poriadkom v mestskej hromadnej doprave v Bratislave. Od septembra skončí letný grafikon a začnú platiť nové cestovné poriadky pre autobusy, električky, trolejbusy a na všetkých linkách.

 

Podľa Dopravného podniku na svojej oficiálnej stránke navyše od septembra bude zavedená obsluha južnej časti Podunajských Biskupíc predĺženou linkou 67. Od 5. septembra 2022 príde k niekoľkým zmenám v organizácii liniek bratislavskej MHD a zároveň bude v pracovných dňoch na linkách MHD obnovený prevádzkový režim Pracovný deň, školský rok (s výnimkou linky 31, ktorá bude do začiatku zimného semestra premávať ako počas prázdnin). Linka 67 bude premávať v Podunajských Biskupiciach po predĺženej trase do štvrti Podunajská brána. Z doterajšej konečnej zastávky Vinohradnícka bude predĺžená okruhom cez ulice Hydinárska, Achátová, Akad. maliara J. Nagya, Družobná, Farmárska, Korálová, Hydinárska. Zastávka Vinohradnícka bude po novom obojsmerná priebežná zastávka,“ informuje dopravný podnik.

 

V Bratislave začnú od septembra platiť nové cestovné poriadky na MHD. ZDROJ: TASR/Pavol Zachar

Na predĺženej trase linka 67 obslúži nové zastávky:

  • Ligurčeková (na Hydinárskej pred odbočkou na Achátovú)
  • Ovčiarska (konečná zastávka, na ul. Akad. maliara J. Nagya neďaleko Lidla)
  • Farmárska (na Farmárskej ul. pred vyústením na Korálovú)

Linky 92 a 192 budú premávať aj počas školského roka v režime, ktorý bol zavedený od 1. júla 2022, t. j. linka 92 premáva iba počas striedania pracovných zmien v automobilke, v ostatnom čase ju nahrádza linka 192 v úseku Depo Petržalka – Patrónka. Linky 96 a 196 budú pri jazde do Petržalky zastavovať aj na zastávke Pažítková na Prievozskej ulici, čím sa umožní prestup aj na trolejbusovú linku 42 v smere z Prievozu do centra mesta. Na nočných linkách budú upravené jazdné doby na základe najnovších meraní z prevádzky, rozsah premávky zostáva zachovaný.