Regióny Bratislava

Páchateľ obvinení z fekálnych útokov na ženy je nevinný! Súd ho definitívne oslobodil

Krajský súd oslobodil Martina M. spod obžaloby v kauze fekálnych útokov Ilustračné foto. ZDROJ: FB Polícia SR

BRATISLAVA – Krajský súd (KS) v Bratislave oslobodil Martina M. spod obžaloby v kauze fekálnych útokov. Štvrtkové rozhodnutie súdu je právoplatné. Informoval hovorca súdu Pavol Adamčiak.

 

“Obžalovaného Martina M. oslobodil spod všetkých bodov predmetnej obžaloby, keďže nebolo preukázané, že žalované skutky spáchal obžalovaný,” priblížil hovorca verdikt súdu. V celom rozsahu bol zrušený prvostupňový rozsudok, ktorým bol pôvodne uznaný obžalovaný za vinného. Adamčiak ďalej uviedol, že senát viazaný právnym názorom dovolacieho Najvyššieho súdu SR plne akceptoval odvolacie námietky obžalovaného, “a preto ho spod obžaloby oslobodil”.  Najvyšší súd (NS) SR ešte v júli minulého roka vyhovel dovolaniu a vrátil prípad krajskému súdu. Pôvodne dostal Martin M. podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou na 14 mesiacov, tiež ochrannú liečbu. Páchateľ útokov, ktoré sa odohrali v Bratislave v roku 2015, pristupoval k ženám zväčša zozadu a natieral ich fekáliami, prípadne na ne močil.

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR a exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) vníma oslobodenia Martina M. ako zadosťučinenie pre neho samého, ale aj zadosťučinenie pre spravodlivosť. “Po oboznámení sa s obsahom spisu som dospela k silnému presvedčeniu, že je na mieste podať dovolanie na Najvyšší súd SR a je na mieste, aby Martin M. oslobodený bol,” uviedla Kolíková. Má dôveru v justíciu, že vie napraviť svoje chyby sama.