Regióny Bratislava Top

Paragraf 363 opäť na scéne! Generálna prokuratúra zastavila trestné stíhanie Zuzane Strausz Plačkovej aj jej manželovi

Zdroj: Topky/Ján Zemiar

BRATISLAVA – Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ Zuzana Strauzs Plačková a jej manžel René už nie sú obvinení. Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera totiž použil paragraf 363 Trestného poriadku a trestné stíhanie dvojici zastavil. 

 

V septembri minulého roka obvinili policajti v súvislosti s drogovým biznisom až 15 ľudí, medzi nimi figurovali aj manželia Strauzsovci. Elitní policajti dvojici vzniesli obvinenie zato, že mali ako členovia zločineckej skupiny obchodovať s kokaínom. Všetko sa to malo diať už od roku 2012. Prominentným manželom hrozilo doživotie.

EXKLUZÍVNE detaily obvinenia: KAUZA PLAČKOVÁ naberá na obrátkach! Biznis s kokaínom aj hrozba doživotia

15-členné zoskupenie čelilo obvineniu z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Okrem instagramovej hviezdy Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného boli medzi podozrivými aj mená, ako bývalý reprezentant v džude Tibor G., ktorý mal byť šéfom organizovanej skupiny, či známy podnikateľ Miroslava F. z Hlohovca.

“Počas domových prehliadok zaistili policajti viac ako deväť kíl metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90.000 jednorazových dávok drogy. Zaistili aj zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70.000 eur v hotovosti,” informovala vtedy hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, ktorá doplnila, že policajti taktiež zaistili aj laboratórium na pestovanie marihuany.

Galéria
Plačkovú s manželom zadržala polícia. Zdroj: Topky/Ján Zemiar
Plačkovú s manželom zadržala polícia. Zdroj: Topky/Ján Zemiar
Zuzana Plačková sa ešte donedávna hrdila svojim podnikom na sociálnych sieťach. zdroj: ig Zuzana Plačková
Plačková
Zuzana Plačková už pozná svoj verdikt. Zdroj: Ján Zemiar
Plačková so sklonenou hlavou vychádzala z budovy súdu. Zdroj: Ján Zemiar
Zuzana Plačková s jej manželom Reném. Zdroj: FB Zuzana Plačková
navigate_before
navigate_next

Zuzanu Plačkovú zadržali elitní policajti! Okrem nej obvinili ďalších 14 osôb

No a podľa najnovších informácií denníka Plus JEDEN DEŇ manželov Strauszovcov obvinenia zbavili. Stalo sa tak na základe kritizovaného paragrafu 363, ktorým v minulosti Generálna prokuratúra zastavila stíhanie napríklad aj bývalému šéfovi Slovenskej informačnej služby, Vladimírovi Pčolinskému.

Informáciu o zastavení trestného stíhania nám potvrdili aj z Generálnej prokuratúry SR, „Generálny prokurátor Slovenskej republiky v zastúpení prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom dňa 16. mája 2022 vyhovel návrhu obvinených Z. S. P. a R. S. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia pre drogovú trestnú činnosť a iné, a to z dôvodu, že neboli splnené podmienky na vznesenie obvinenia. Uznesenie bude po jeho doručení procesným stranám a následnej anonymizácii zverejnené na webovom sídle Generálnej prokuratúry SR,“ informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

RUŽOVÉ KRÁĽOVSTVO PLAČKOVEJ: Kým čakala na verdikt súdu, čašníci s úsmevom roznášali kávičky!