Regióny Bratislava Trnava Košice

PETER SAGAN o aktuálnej situácii v cyklistike: Proti covidové opatrenia nám iba naťahujú sezónu

ZDROJ: fb Peter Sgan

BRATISLAVA – Preteky Okolo Slovenska už mali na štarte množstvo skvelých jazdcov, no trojnásobného majstra sveta ešte nie. Históriu zmenil až Peter Sagan, ktorý na domácej pôde absolvuje premiéru na najväčšom cyklistickom podujatí u nás.

 

Počas víkendu štartoval na európskom šampionáte v talianskom Trente, kde nedokončil preteky s hromadným štartom. Bol to jeho iba druhý štart od pádu v tretej etape na Tour de France, po ktorej išiel na operáciu kolena. Ale po liečbe, rehabilitácii aj intenzívnom tréningu je v poriadku, čo dokázalo aj jeho desiate miesto v úvodnom prológu pretekov Okolo Slovenska.Tak určite hej, po zranení som išiel hneď na vysokohorské sústredenie do Andorry, kde som bol tri týždne a odtiaľ som išiel na Benelux Tour. Takže dva mesiace bez pretekov bolo celkom fajn, ale počas „etapáku“ v Beneluxe som sa cítil lepšie a lepšie. Takže by som na tom mohol byť dobre. Stále ešte máme do majstrovstiev sveta niekoľko dní k dobru,“ povedal Peter Sagan pre oficiálnu stránku Slovenského cyklistického zväzu. Koleno by už malo byť poriadku a schopné zvládnuť nielen preteky Okolo Slovenska, ale aj svetový šampionát. „Ešte stále je citlivé, ale na bicykli mi nerobí problém. Skôr na dotyk je citlivé, ale necítim to na bicykli, takže si myslím, že je to na dobrej ceste,“ dodal Sagan.

 

Vľavo slovenský cyklista Peter Sagan v cyklámenovom drese vedúceho pretekára v v bodovacej súťaži Giro d´Italia. FOTO TASR/AP

Záver sezóny má Sagan hektický. Okolo Slovenska, majstrovstvá sveta, Paríž-Roubaix. V každých má iba tie najvyššie ambície. Najkratšia sezóna bola minulý rok, kvôli pandémii. Takže keď sme oddychovali som hovoril, že potom sa to všetko nazbiera, bude to všetko na jednej kope. Tým, aké sú striktné pravidlá ohľadom cestovania, aj organizačne. Aby sme mali potrebné všetky testy, vyplňovanie dokumentov z krajiny do krajiny, tak so nahromadilo veľa. Najmä cestovanie je komplikované pre nás, všade je veľmi veľa kontrol. Sezóna sa celkom pretiahla, pocitovo, ale tým že sa musíme veľa testovať je to nabité. Je toho dosť, ale neočakávam, že sa niečo polepší do ďalšieho roka,“ zhodnotil kalendár Sagan.

Na pretekoch Okolo Slovenska bude štartovať po prvý krát, ale posledný v drese Bora-Hansgrohe. Určite očakávame veľa ľudí, bude to trocha hektika, prvý krát na Okolo Slovenska. Uvidíme zo dňa na deň, preteky sú ako každé iné, s tým rozdielom, že budem pretekať na Slovensku, doteraz som chodieval iba na majstrovstvá Slovenska. Dúfam, že všetko dobre dopadne,“ dodal Sagan.