Regióny Bratislava

Petržalská radiála bude podľa magistrátu dokončená v pôvodnom termíne

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Električková trať v Bratislavskej Petržalke bude podľa hlavného mesta dokončená v pôvodnom termíne – do konca roku 2023. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla. Magistrát momentálne čaká na stavebné povolenia.

 

 

“Procesy získavania stavebných povolení, tak ako boli začaté podaním žiadostí o vydanie stavebných povolení, nenarušujú predpokladaný harmonogram postupu prác, ktorý je pripravený s tým, že stavba má byť ukončená do konca roku 2023,” uviedol Bubla. V opačnom prípade mesto príde o nenávratný finančný príspevok z európskych fondov.

Druhá etapa Petržalskej električkovej trate Bosákova – Janíkov dvor bude nadväzovať na prvý úsek Jesenského – Jungmanova. Nová trať bude mať dĺžku 3,78 kilometra a sedem zastávok. “Pre stavbu Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor, boli podané štyri žiadosti o vydanie stavebného povolenia,” vysvetlil Bubla.

Konkrétne žiadosti o stavebné povolenie podali 31. júla 2019 na Mestskú časť Bratislava – Petržalka, 15. januára 2020 na Bratislavský samosprávny kraj, 20. decembra 2019 na špeciálny stavebný úrad hlavného mesta a 15. januára 2020 na Okresný úrad Bratislava. “Mestská časť Bratislava – Petržalka 22. januára 2020 prerušila konanie s výzvou na doplnenie žiadosti. K dnešnému dňu boli niektoré z požadovaných dokumentov doplnené a ďalšie budú doplnené bezodkladne po ich získaní,” uzavrel hovorca.