Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

Po pápežovi do konca týždňa poriadne skomplikujú dopravu aj cyklistické preteky Okolo Slovenska

Zdroj: TASR / František Iván

BRATISLAVA  – Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia v Košiciach spojené s cyklistickými pretekmi Okolo Slovenska. Cyklisti sa budú pohybovať po hlavných cestných ťahoch, a teda jazdiť za plnej premávky, polícia bude na potrebný čas uzatvárať trasu pre ich prejazd.

 

Štvrtková prvá etapa sa začína o 13.30 h z Košíc a vedie cez Medzev, Gelnicu, Sedlice a Družstevnú pri Hornáde naspäť do Košíc. “Cyklistov bude na začiatku aj konci sprievodu sprevádzať policajné vozidlo, prípadne motocykel, spolu s vozidlami organizátorov. Aby sme však predišli možným kolíziám a cyklistom zabezpečili plynulý prejazd, policajti budú na nevyhnutne potrebný čas, a to len počas prejazdu cyklistického pelotónu, úplne uzatvárať trasu pre prejazd pretekárov, a to najmä križovatky ulíc, kruhové objazdy, neprehľadné úseky ciest,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Policajti budú dohliadať aj na to, aby počas prejazdu cyklistickej kolóny nedošlo k vstupu chodcov na súťažnú trať. Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli na cestách ohľaduplní, rešpektovali pokyny príslušníkov Policajného zboru a nevyhnutne potrebný čas strpeli opatrenia, ktoré si vyžaduje bezpečnosť pretekárov. Fanúšikov upozorňuje, aby cyklistom nevstupovali do jazdnej dráhy, neprebehovali z jednej strany cesty na druhú, nevhadzovali predmety do jazdnej dráhy a zdržiavali sa iba na vopred určených a ohraničených miestach.

 

ZDROJ: fb Okolo Slovenska

Mesto Dolný Kubín upozorňuje na dopravné obmedzenia počas dojazdu druhej etapy a štartu tretej etapy 65. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska v piatok (17. 9.) a v sobotu (18. 9.). Informoval Martin Buzna z dolnokubínskej radnice. “Chceli by sme obyvateľov i návštevníkov pretekov poprosiť o pomoc a trpezlivosť, keďže bude potrebné počítať s priebežným uzatváraním komunikácií na trase pretekov sprievodnými vozidlami Policajného zboru SR, mestskou políciou a s dlhodobejším uzatvorením niektorých ulíc a parkovísk v meste. Týkať sa to bude najmä obyvateľov, ktorí bývajú na dotknutých uliciach,” ozrejmil viceprimátor mesta Matúš Lakoštík.

Dolnokubínska samospráva prosí všetkých motoristov, aby v stanovených hodinách neparkovali s vozidlami na dotknutých uliciach a na parkovanie využili iné parkovacie miesta. “Pelotón sa bude v našom meste presúvať v smere od Baniska, cez ulicu Aleja Slobody, kde pri pošte na kruhovom objazde odbočí na Veľký Bysterec. Prejde ku čerpacej stanici Benzinol cez ulicu Bystereckú, SNP, Na Sihoti s cieľom na ulici Športovcov,” vysvetlil Lakoštík.

 

ZDROJ: TASR – Radovan Stoklasa

Podotkol, že najväčšie obmedzenia sa budú týkať práve obyvateľov sídliska Veľký Bysterec, keďže pri zimnom štadióne je naplánovaný priestor cieľa a na druhý deň aj štartu tretej etapy. “Už od štvrtkových ranných hodín nebude možné parkovať na ulici SNP, popri takzvanom kamienkovom ihrisku a popred dlhé obchody. Zároveň na ulici Na Sihoti v jednom pruhu popred obchodný dom Kocka. Taktiež na ulici Športovcov, od zákruty pri bezbariérovej bytovke až po reštauráciu Kopačka na letnom futbalovom štadióne. Obmedzenia v súvislosti s parkovaním budú trvať približne do soboty do 12.00 h,” doplnil viceprimátor mesta. “Dopravné obmedzenia sa týkajú aj štátnej cesty od Kaštieľa Kubínyi po čerpaciu stanicu Benzinol na Bysterci, kde sa predpokladá v piatok s úplnou uzáverou cesty od 16.00 do 17.30 h,“ dodal hovorca mesta.