Talianske dezinformácie. Vatikánsky arcibiskup, ktorý zomrel na COVID-19 sa nenakazil na Slovensku

ŠAŠTÍN – Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia COVID-19. Podľa talianskeho denníka La Stampa sa mal nakaziť  počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. 

 

Ďalší neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov. Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano „nemal ukončený vakcinačný cyklus“. Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel. Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

Pápež František navštívil v septembri Slovensko. ZDROJ: TASR – Michal Svítok

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenka ale poprela, že by sa taliansky arcibiskup Aldo Giordano nakazil ochorením COVID-19 na Slovensku, na následky ktorého zomrel. Vo svojom stanovisku Konferencie biskupov Slovenka uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. – 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne. „Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil,“ uviedla Konferencie biskupov Slovenka. Zároveň vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.

Viac o téme: arcibiskup, kardinál, návšteva, nuncius, ochorenie, ochorenie COVID-19, pápež František, Šaštín, smrť, Vatikán

Súvisiace články