Regióny Bratislava

Počas račianskeho vinobrania posilní spoje dopravný podnik aj Slovak Lines. Návštevníkov i domácich čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Počas víkendového vinobrania v bratislavskej mestskej časti Rača posilní spoje Dopravný podnik Bratislava (DPB), ako aj spoločnosť Slovak Lines. Od piatka 13. septembra do nedele 15. septembra posilnia nielen električkové spoje v smere do a z Rače, ale pribudnú aj mimoriadne nočné spoje Bratislavskej integrovanej dopravy pre návštevníkov zo smeru Pezinok a Svätý Jur cez Raču a Bajkalskú ulicu na Autobusovú stanicu Nivy a späť. Uviedla to mestská časť Rača v tlačovej správe.

 

Okrem posilnenia spojov sa musia návštevníci vinobrania pripraviť aj na rozsiahle dopravné obmedzenia. Rača chystá uzatvoriť niekoľko ulíc v centre Rače, a zruší aj parkovacie státia v niekoľkých lokalitách, vyznačí dočasné obchádzky a zjednosmerní niektoré ulice. „Miestny úrad preto prosí obyvateľov Rače o trpezlivosť a návštevníkov o uprednostnenie mestskej hromadnej dopravy pred individuálnou,“ uviedol miestny úrad Rača.

Oficiálna uzávera a obmedzenia majú trvať od piatku 13. septembra od 6:00 až do pondelňajšieho rána 16. septembra do 9:00. Úplne neprejazdné budú ulice a námestia – Detvianska ulica od križovatky s Rustaveliho ulicou po kruhový objazd na Námestie Andreja Hlinku, Alstrova ulica od kruhového objazdu na Námestie Andreja Hlinku po ulicu Barónka, celé Náméstie Andreja Hlinku, Jurkovičova ulica, Knižkova dolina od Alstrovej ulice po parkovisko nad amfiteátrom a Barónka od Kubačovej ulice po Novohorskú ulicu. Vjazd bude povolený iba obyvateľom s trvalým pobytom a iba po preukázaní sa občianskym preukazom hliadkam mestskej polície. Obchádzka je v smere na Popolnú vedená z Detvianskej ulice na Rustaveliho ulicu. V smere na Stupavskú bude vedená z Kadnárovej na ulice Sadmelijská – Novohorská – Barónka – Alstrova – Stupavská.

Obyvatelia s trvalým pobytom na Mudrochovej ulici sa domov dostanú od Detvianskej ulice, a tí, ktorí majú trvalý pobyt na Plickovej alebo Kafendovej ulici sa domov dostanú cez Barónku od Nemeckého kultúrneho domu a vzápätí zabočia na Plickovu ulicu, z ktorej sa dostanú na Kafendovu ulicu. Pri odchode z domovov použijú opačný smer. Obchádzka uzavretej Kubačovej ulice bude cez Čachtickú ulicu. Račianske vinobranie je jedno z najväčších kultúrno-spoločenských podujatí na Slovensku. Každoročne ho navštívi viac ako 150-tisíc návštevníkov nielen z Bratislavy ale aj celého Slovenska a zahraničia.