Regióny Bratislava

Počasie na Slovensku sa zbláznilo. V horských dolinách môže mrznúť, na juhu budú cez deň tridsiatky

ZDROJ: fb SHMU

BRATISLAVA – Horúčavy, teplo a dusno sú na konci prázdnin minulosťou. Momentálne sa nad naším územím nachádza chladnejšia vzduchová hmota. Vzhľadom na to, že sa blíži záver augusta a noci sú už podstatne dlhšie ako v období letného slnovratu, tak nie je prekvapivé, že v horských dolinách sa teplota už môže priblížiť aj k bodu mrazu.

 

“Z nižších polôh bolo najchladnejšie na stanici pri Dobšinskej ľadovej jaskyni, kde teplota klesla na 2,1 °C. Nasledoval Vernár, kde bolo minimum na úrovni 2,6 °C. Minimum nižšie ako 6 °C bolo na viacerých staniciach predovšetkým v horských oblastiach stredného Slovenska, na Spiši, ale aj na krajnom východe územia. Na vrcholoch Tatier bolo minimum teploty okolo nuly. Najteplejšiu noc sme zaznamenali na bratislavskom letisku, 15,9 °C,” uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav na svoje stránke.
ZDROJ: fb SHMÚ
“Chladné budú aj nasledujúce dni, ale môžeme očakávať ustálené a pokojné počasie s  s minimom zrážok. Búrky sa už tento týždeň na našom území neukážu,”informuje imeteo.sk. Denné teploty boli na našom území o 5 až 7 °C nižšie ako je dlhodobý teplotný normál na súčasnú ročnú dobu a takéto nízke teploty nás čakajú aj nasledujúce dni.“Až do konca pracovného týždňa by sa teploty mali pohybovať pod hranicou teplotného normálu,” dodáva imeteo.sk. Až počas víkendu by malo na našom území prísť k výraznejšiemu otepleniu. Teploty by už mohli atakovať hranicu +30 °C a vrátia sa na úroveň dlhodobého normálu.