Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

VIDEO ONLINE Ľudia sú v koncoch: Hrozí OBROVSKÉ NEBEZPEČENSTVO! Slovensko ešte nie je z najhoršieho von

Meteorológovia varujú pred mimoriadne nízkymi teplotami a nočnými mrazmi. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Po dvoch dňoch extrémneho sneženia a orkánu PIT, ktorý spustošil viaceré obce, sa počasie konečne začína zlepšovať. Postupne prestáva snežiť a aj silný vietor slabne. Teraz nám však hrozí ďalšie nebezpečenstvo. Zasiahnuť má dokonca viaceré oblasti nášho územia.

 

Dianie sledujeme ONLINE

Aktualizácia 15:15 Nepriaznivé počasie komplikuje na Slovensku vlakovú dopravu. Obmedzenia sú najmä v Tatrách, na Orave a pri Kremnici. Vlaky meškajú v nízkom rozsahu. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Rie Feik Achbergerovej.

“Zastavená doprava bola zo strany ČR, u nás na trase Kúty – št. hranica na žiadosť Polície ČR z dôvodu pokusu o samovraždu na strane ČR. Zmeškané vlaky boli dva v trvaní 40 a 78 minút,” priblížila.

Aktualizácia 15:03 Takto to v týchto dňoch vyzerá v Národnom parku Poloniny na východe Slovenska.

Galéria
Národný park Poloniny. zdroj: Iveta Ladomirjaková
Národný park Poloniny. zdroj: Iveta Ladomirjaková
Národný park Poloniny. zdroj: Iveta Ladomirjaková
navigate_before
navigate_next

Aktualizácia 14:27 Aj takto to včera vyzeralo v Tatranskej Lomnici. Video poskytol hotel SOREA URÁN.

Aktualizácia 13:32  Vo Vysokých Tatrách zapadla pre množstvo snehu aj električka na Tatranskej elektrickej železnici. Prevádzka na trati medzi Popradom a Veľkým Slavkovom je tak dočasne zastavená.

Aktualizácia 13:00 POZOR Informácie pre vodičov o aktuálnej prejazdnosti ciest v Prešovskom kraji!

ZDROJ: KR PZ PO

V čase o 13:00 hodiny sú neprejazné Diaľnica D1 v úseku Spišský Štvrtok – tunel Bôrik obojsmerne uzavretá, Žakovce – Huncovce, Mlynica – Veľký Slavkov, Kežmarok – Stráne pod Tatrami. Prejazdné sú o 13,00 hod.  cesta medzi Starou Lesnou smer križovatka Tatranská Lomnica a Vrbov – Žakovce

Aktualizácia: 12:08 Horskí záchranári pomáhali v sobotu 68–ročnému mužovi, ktorý spadol zo schodov v chate na Kubínskej holi. Pádom si poranil hlavu, krvácal z nosa a bol v bezvedomí.

Aktualizácia 11:30 Vietor sa na Donovaloch ustálil. Obyvateľov však trápi zima a mrazy.

Na Donovaloch je počasie ustálené. ZDROJ: Dopravný servis Banskobystrický kraj/FB

Aktualizácia: 11:07 V Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji zostáva vplyvom nepriaznivého počasia bez elektriny približne 1100 odberných miest spoločnosti Stredoslovenská distribučná

Aktualizácia 10:43 Horské priechody Donovaly a Príslop sú uzatvorené pre nákladné vozidla nad desať metrov dĺžky. Horský priechod Dobšiná je uzatvorený pre dopravu nad 3,5 tony. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Priechody pre kamióny uzavreli. ZDROJ: TASR

Aktualizácia 10:12 Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) sprejazdnila v nedeľu všetky cesty, o ktorých údržbu sa stará.

Aktualizácia 9:00 Spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD) zaevidovala počas extrémne nepriaznivého počasia od soboty rána do nedele rána 19 porúch na vysokonapäťovej úrovni a 64 ďalších porúch na nízkonapäťovej úrovni. Potvrdila to hovorkyňa VSDE Andrea Danihelová s tým, že vplyvom počasia padali vyvrátené stromy a zlomené konáre na elektroenergetické vedenia a poškodili ich.

Cesty sú v katastrofálnom stave. ZDROJ: Dopravný servis Banskobystrický kraj/FB

“Víchrice, výdatné sneženie a nízke teploty zasiahli podľa predpovedí meteorológov aj východné Slovensko, čo je vymedzené distribučné územie VSD. Stav v distribučnej sústave kopíroval extrémy počasia, preto najviac zasiahnutými lokalitami boli podtatranské a tatranské obce, stredný Spiš, severovýchod Slovenska, okolie Košíc a Rožňavy. Celkovo to na distribúcii elektriny pocítilo približne 14.000 odberných miest,” uviedla Danihelová.

Slováci prežívajú meteorologické peklo…