Regióny Bratislava Top

Počasie sa ZBLÁZNILO! Štedrý deň nám okorení VÍCHRICA: A nielen to

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

BRATISLAVA – Na tohtoročný Štedrý deň sa má výrazne otepliť. O snehovej prikrývke môžeme len snívať. Meteorológovia však prišli s ďalšou novinkou. Do Európy totiž mieri veterná búrka!

 

V nadchádzajúcich hodinách nás čaká veľmi výrazné oteplenie, ktoré sa pretiahne až do vianočných sviatkov. Počasie by malo gradovať práve na Štedrý deň, kedy by malo byť jednak najteplejšie, ale podľa najnovších prognóz aj najveternejšie. Ako informuje portál imeteo.sk, do Európy mieri tlaková níž, ktorá prinesie veľmi veterné počasie.

„Deň pred Vianocami čaká Európu nielen oteplenie, ale aj poriadne dynamické počasie. Z Atlantiku bude cez Lamanšský prieliv nad severné Nemecko postupovať tlaková níž, ktorá následne postúpi nad Poľsko,“ informuje web o počasí.

To spôsobí, že do našej oblasti sa zintenzívni západné prúdenie, ktoré prinesie nielen vysoké teploty, ale aj silný vietor.

„V strednej Európe vrátane Slovenska sa rozfúka na Štedrý deň. Vietor na Slovensku by však mal byť o čosi slabší, ako napríklad v Nemecku, v Rakúsku, či v Česku, kde na horách bude vietor dosahovať v nárazoch silu silnej víchrice a v nižších polohách silu víchrice,“ dopĺňa imeteo.sk.

Škody by mal vietor páchať predovšetkým v západnej Európe. „Na Slovensku by mal byť Štedrý deň veterný, avšak nárazy vetra by sa mali pohybovať len do 50 km/h. Len na horách môžu poryvy vetra dosahovať silu víchrice, cez 75 km/h,“ upozorňuje portál.