Regióny Bratislava Top

VIDEO Počasie si z Bratislavčanov robilo dobrý deň. Sneh ich zastihol nepripravených

Ilustračná foto. Zdroj: Zoznam.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Prvý apríl bol síce minulý týždeň, no počasie si z nás poriadne vystrelilo až teraz. Na východe Slovenska sa obyvatelia zobudili do bieleho rána a snehová nádielka neobišla ani západ krajiny. Síce to najskôr vyzeralo na relatívne pekný, ale chladný deň, opak je pravdu. Husté sneženie obyvateľov Bratislavy a priľahlých miest a obcí doslova prekvapilo nepripravených. 

 

Krátko popoludní to v hlavnom meste vyzeralo ako na Vianoce. Ešte dopoludnia pritom nič nenasvedčovalo tomu, že by malo snežiť. Bratislavčania však zostali nepríjemne prekvapení, keď zrazu z ničoho nič začali padať veľké vločky. K tomu fúkal aj nepríjemný vietor, ktorý sa obyvateľom hlavného mesta dostal až pod kožu.

Väčšina Bratislavčanov však nebola na takúto zmenu počasia pripravená. Snehová nádielka ich zastihla práve v čase, kedy sa  chystali domov z práce a nemali so sebou dáždniky. Kde-tu sa objavili tí poctiví a pripravení, ktorí mali aspoň kapucňu na kabáte.

Počasie si však nerobilo z ľudí dobrý deň len v hlavnom meste, ale aj v satelitných obciach pri Bratislave. Husto snežilo napríklad aj v Ivanke pri Dunaji alebo v Miloslavove. Biele vločky na chvíľu vystriedalo aj slnko, ale následne sa opäť rozosnežilo. V očiach Bratislavčanov  bolo vidieť prekvapenie a údiv a nad premenlivým aprílovým počasím len neveriacky krútili hlavami.

Neskôr popoludní počasie prekvapilo, keď sa na oblohe ukázalo znova slnko. Slovné spojenie “aprílové počasie” tak dnes v hlavnom meste platilo na plnej čiare.

Prebudenie do bieleho rána

Sneh v utorok ráno prekvapil aj obyvateľov východného Slovenska, ktorí sa prebudili do bieleho rána. Na rozdiel od západného Slovenska sa však na cestách, chodníkoch a autách aj udržal, čo spôsobilo, že majitelia vozidiel sa museli pripraviť na odhrabávanie a v uliciach bolo vidieť aj posýpače. Viac sme písali TU.