Regióny Bratislava

Pod lampou býva najväčšia tma. V kaviarni Štefana Hríba sa DRZO a BEZ HANBY popíjalo aj napriek zákazom

V kaviarni Štefan Hríba porušovali opatrenia, polícia začala trestné stíhanie. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – V centre Bratislavy na Partizánskej ulici objavila polícia v piatok (17. 12.) po 22.00 h podnik porušujúci protipandemické opatrenia. Vo vnútri sedeli hostia, ktorí popíjali alkoholické i nealkoholické nápoje. Pri tomto incidente boli obmedzení na osobnej slobode zamestnankyňa i majiteľ podniku, ktorých po vypočutí prepustili.

 

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania povinností za krízovej situácie. Vo vnútri podniku policajti spozorovali osem osôb, ktoré požívali rôzne alkoholické a nealkoholické nápoje. “Policajti tieto osoby poučili, že sú podozrivé z páchania priestupku v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva a vyzvali ich na zaplatenie blokovej pokuty. Keďže tú osoby odmietli zaplatiť, policajti ich oznámia príslušnému správnemu orgánu,” informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Zamestnankyňu podniku policajti na mieste obmedzili na osobnej slobode a odviezli na policajné oddelenie. Na políciu prišiel aj majiteľ prevádzky, ktorého polícia taktiež obmedzila na osobnej slobode. “Obidve osoby boli po vypočutí a vykonaní potrebných úkonov prepustené na slobodu,” podotkol Szeiff s tým, že sa začalo trestné stíhanie.

Zaujímavosťou však je, že ide o známu kaviareň Štefana Hríba, v ktorej bývajú často hosťami na rozhovory politici vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej či ministra vnútra. S týmto klubom sa spája aj kauza poslancov Národnej rady SR Juraja Šeligu, Jany Žitňanskej a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, po ktorej sa Šeliga vzdal funkcie podpredsedu parlamentu a Žitňanská skončila ako šéfka parlamentného výboru pre sociálne veci. Na jar tohto roka totiž do noci sedeli v tomto bare, a to aj napriek vtedy platnému zákazu vychádzania.

Galéria
navigate_before
navigate_next