Regióny Bratislava Prešov

Podarená partia. Najprv spolu pili, potom sa pobili. V Podolinci zlodeji vykradli detský domov

Vykradli detský domov, polícia obvinila päticu zlodejov. Ilustračné foto. ZDROJ: FB Polícia SR

BRATISLAVA – V bratislavskej Dúbravke policajti zadržali vo štvrtok (2. 2.) večer 57-ročného muža ozbrojeného kuchynským nožom. Po požití väčšieho množstva alkoholu sa správal agresívne a napadol dve osoby, s ktorými sa predtým spoločne zabával v byte. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

 

Úderom päsťou do tváre muž zaútočil na 34-ročnú ženu. Zároveň spôsobil poranenia sedacieho svalu 31-ročnému mužovi, ktorého napadol kuchynským nožom. Ošetrila ich privolaná záchranka. “Policajti agresívneho muža zákonným spôsobom za použitia donucovacích prostriedkov obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie,” načrtol Szeiff. Polícia sa už zaoberá vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti.

Pätica zlodejov vykradla detský domov v Podolínci v okrese Stará Ľubovňa, v súčasnosti už čelia obvineniu. O prípade, ktorý sa stal ešte začiatkom januára, informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že išlo o opakovanú krádež.  “Zlodeji vošli v priebehu dvoch dní do objektu, prešli do obytnej časti, vylomili dvere skríň a odcudzili množstvo zimného i letného oblečenia, obuvi, ako aj rôzne osobné veci tam umiestnených detí. Vyšetrovaním tohto prípadu bolo preukázané, že skutku sa dopustilo spolu päť osôb, vo veku od 14 do 21 rokov, pochádzajúcich z obcí Lomnička a Kolačkov,” uviedla hovorkyňa. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Stará Ľubovňa vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania domovej slobody spáchaného v súbehu s trestným činom krádeže. Z nezákonného konania už aj obvinil spomínané osoby, všetci sú stíhaní na slobode.