Regióny Bratislava

Policajní študenti prekazili pokus o vykradnutie auta dvom 70-ročným seniorom

Zdroj: KR PZ BA

SENEC – Policajní študenti prekazili krádež dvom seniorom pred obchodným domom v Chorvátskom Grobe v okrese Senec. Poverený policajt vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže 70-ročnému Štefanovi M. z okresu Pezinok a 70-ročnému Štefanovi J. z Bratislavy. Ako informujú bratislavskí krajskí policajti, v pondelok 22. novembra popoludní si všimli traja študenti strednej policajnej školy na parkovisku podozrivé správanie dvoch seniorov.

 

„Dvaja muži vyššieho veku v tmavom oblečení sa pohybovali v blízkosti zaparkovaného vozidla Mazda. Jeden z nich prehľadával kufor vozidla, druhý kľačal pri otvorených dverách na strane vodiča,” uviedli.

Zdroj: KR PZ BA

Keďže jeden z policajtov vozidlo spoznal a vedel že majiteľom je jeho sused, snažili sa im v krádeží zabrániť. Keď si muži uvedomili, že sú vyrušení, nasadli do vozidla Volkswagen a snažili sa utiecť. Študenti sa im však postavili do cesty a privolali policajnú hliadku. Tá oboch seniorov zadržala a eskortovala na policajné oddelenie. Muži spôsobili poškodením uzamknutia vozidla škodu vo výške 150 eur a krádežou finančnej hotovosti škodu vo výške tri eurá.