Regióny Bratislava

Policajti opätovne upozorňujú, že jazda na bicykli je na diaľnici zakázaná

Policajti opätovne upozorňujú, že jazda na bicykli je na diaľnici zakázaná
Policajti opätovne upozorňujú, že jazda na bicykli je na diaľnici zakázaná. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Polícia opätovne upozorňuje cyklistov, že jazda na bicykli je na diaľnici zakázaná. Rovnako im, ako aj vodičom všetkých vozidiel pripomína, aby nejazdili pod vplyvom alkoholu. Upozornenia opakuje aj v súvislosti so sobotným 4. 6. prípadom na diaľnici D4 v smere Bratislava-Rača.

 

“Síce mal cyklista vzorne rozsvietený predný svetlomet ako motorové vozidlo, no nachádzal sa na diaľnici, kde je jazda na bicykli zakázaná,” približuje polícia. Dychová skúška u muža zároveň namerala 0,75 promile, pričom takéto množstvo alkoholu môže podľa polície z medicínskeho hľadiska spôsobovať mierne stupňovanú eufóriu.

Vodičov preto opätovne upozorňuje, aby nejazdili pod vplyvom alkoholu. Odkazuje im, že tak zbytočne ohrozujú seba aj iných ostatných účastníkov cestnej premávky. “Keď ste požívali alkohol, nejazdite a radšej si zabezpečte odvoz osobou, ktorá nie je pod vplyvom alkoholu,” odporúča polícia.