Regióny Bratislava Domáce

Policajti vytiahli z kamiónu opitého šoféra. Tvrdil, že si dal vraj len dve PIVKÁ

Polícia zastavila kamionistu pod vplyvom alkoholu. Putoval so cely predbežného zadržania. Zdroj: FB-Polícia SR-Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Čas odpočinku si spríjemnil alkoholom. V nedeľu (28.05.2023) v neskorých večerných hodinách hliadka mýtnej polície zastavila šoféra kamiónu, ktorý pôsobil opito.

Kamionistu zastavili na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo – Rajka. 54-ročný vodič nákladného vozidla zn. Scania prepravoval vysokozdvižné vozíky a oleje. Počas komunikácie s policajtmi vodič javil známky požitia alkoholických nápojov. Keď sa ho policajti spýtali či požil pred jazdou alkoholické nápoje, tak sa priznal, že ,,v čase odpočinku si doprial dve pivá“. Výsledok dychovej skúšky bol však značne vyšší, ako po konzumácii dvoch pív. Nameraná hodnota dychovej skúšky bola 0,52 mg/l . Vodič sa týmto stal podozrivým z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol eskortovaný na policajné oddelenie. Dnes ráno vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 54-ročnému vodičovi z Macedónska. Aktuálne je umiestnený v cele policajného zaistenia, kde čaká na súdne pojednávanie.