Regióny Bratislava

Polícia pripomína, že aj výruby a orezy stromov a krov podliehajú zákonom

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovania ochrany stromov a krov v súvislosti s nepovoleným výrubom pri Devínskej ceste v Bratislave. Išlo o výrub minimálne 14 stromov rôznych druhov bez súhlasu oprávneného štátneho orgánu a splnenia ohlasovacej povinnosti. Spôsobená škoda dosiahla viac ako 3000 eur. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

 

K výrubu stromov na Devínskej ceste bola privolaná policajná hliadka v utorok (30. 3.) ráno, ktorá sa skontaktovala zároveň so Štátnou ochranou prírody SR. “V blízkosti zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa nachádzalo motorové vozidlo s prívesným vozíkom, na ktorom bolo naukladané spílené drevo. Policajti na mieste oslovili osoby, ktoré sa nachádzali v blízkosti vozidla. Tie nevedeli hodnoverne preukázať platné povolenie na výrub stromov,” priblížil Szeiff.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že hoci slnečné počasie nabáda k prácam na záhradách, medzi ktoré patria aj výruby a orezy krovín a stromov, netreba zabúdať na to, že aj takáto činnosť podlieha príslušným zákonom a iným všeobecne záväzným právnym predpisom.