POZOR na to, komu čo posielate! Vydieranie ZA NAHÉ FOTKY: Podvodník vylákal už tisíce eur

TRENČÍN – V trenčianskom kraji sa množia prípady vydierania cez najznámejšiu sociálnu sieť, kedy ide vždy o rovnaký scenár. Neznáma osoba vás kontaktuje cez sociálnu sieť, komunikuje cez prekladač, žiada o zaslanie vašich nahých fotiek, neskôr cez videohovor vás žiada, aby ste ukázali do kamery svoju tvár a pohlavné orgány.

 

„Keď sa necháte nachytať a urobíte to, oznámi vám, že videohovor s vaším obnažovaním nahral, vydiera vás s tým, že ak nezaplatíte rôzne finančné sumy, zverejní vaše fotky a video s obnažovaním na internete, pošle to vaším známym a podobne,“ informuje polícia na sociálnej sieti. Aktuálne vyšetruje prípad, kedy poškodený odmietol finančné sumy poslať a páchateľ poslal video jeho kamarátkam a vytvoril na sociálnej sieti skupinu, kde pridal jeho priateľov a video tam zverejnil. „Taktiež vyšetrujeme prípad, kedy poškodený postupne poslal až 15.000 EUR, pričom páchateľ od neho požadoval aj ďalšie peniaze,“ dodáva polícia.

Polícia preto vyzýva na maximálnu opatrnosť pri komunikácii cez sociálne siete. „Neposielajte nikomu vaše nahé fotky, ani sa neobnažujte počas videohovorov s neznámou osobou, ale ani pred osobou, ktorú poznáte. Nikdy neviete, či osoba tieto vaše neuvážené kroky nepoužije proti vám, nebude vás vydierať, pýtať peniaze, prípadne zverejní vaše fotky alebo video na internete, alebo pošle vaším známym,“ zdôrazňuje polícia.

Viac o téme: fotografie, internet, kamery, nahota, obnažovanie, sex, sociálne siete, trestný čin, videonahrávky, vydieranie, vyšetrovanie

Súvisiace články