Regióny Bratislava Top

POZOR Obchodný reťazec sťahuje z pultov OBĽÚBENÚ pochúťku: Je vysoko toxická!

Reťazec sťahuje z trhu obľúbenú sladkosť. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Obľúbený obchodný reťazec sťahuje z pultov jeden zo svojich produktov. Ide o sladkosť, ktorú si mnohé deti zamilovali. Konzumácia tejto cukrovinky však môže byť nebezpečná pre zdravie človeka. Potvrdilo to aj následné testovanie, ktoré skončilo s hroznými výsledkami.

 

Obchodný reťazec TEDi sťahuje z trhu obľúbený výrobok s označením ,,keksíky Aldiva-jednorožec 220 g“. Skúšky výrobku totiž preukázali, že sa v ňom nachádzajú zvýšené hodnoty 3-MCPD, pričom ide o karcinogénnu látku, ktorá môže vyvolať okrem iného aj neplodnosť. Informujú o tom na svojej internetovej stránke.

„Táto látka môže byť zdraviu škodlivá a preto sa tento výrobok neodporúča používať. Výrobok bol na našich pobočkách v predaji  od 17.09.2022 do 17.01.2023,“ varuje obchodný reťazec.

 

Reťazec zťahuje z trhu obľúbenú sladkosť. ZDROJ: tedi.sk

V cukrovinke sa nachádza aj glycidol, ktorý má za následok zníženie a neskôr zvýšenie aktivity centrálnej nervovej sústavy.

„Tovar môžete vrátiť a bude vám vrátená kúpna cena 1,75 Eura alebo ho môžete vymeniť za iný tovar na akejkoľvek pobočke,“ dodávajú na záver.