Regióny Bratislava Domáce Top

V Ružinove horela ubytovňa. Ôsmi ľudia sú zranení, jeden mŕtvy

Zdroj: FB / Martin Chren - starosta Ružinova

BRATISLAVA – V bratislavskom Ružinove došlo k požiaru ubytovne. Na miesto dorazil aj starosta mestskej časti Martin Chren, nachádza sa tam aj krízový štáb. V čase požiaru bolo v okolí množstvo ľudí. 

 

Podľa slov hovorkyne krajskej polície v Bratislave Lucie Mihalíkovej došlo k požiaru ubytovne pre bezdomovcov v Ružinove – časť Mlynské Luhy. V okolí ubytovne sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo asi 40 ľudí, štyria sa podľa slov hasičov zranili. Na mieste sa nachádza aj starosta Ružinova Martin Chren. Ten uviedol, že s danou ubytovňou už boli v minulosti problémy. “Obyvatelia z okolia sa často sťažujú, že ľudia odtiaľ robia na okolí neporiadok a skládky,” vysvetlil. “Zatiaľ aktuálne informácie hovoria – päť zranených, jeden ťažšie, jeden stále nezvestný. Náš krízový odbor, aj ľudia z okresného úradu, sú na mieste, pripravení pomôcť, rovnako ako naša VPS, ktorá sídli neďaleko,” uviedol.

Podľa slov polície boli z priestorov hneď evakuovaní. “Miesto zabezpečujú policajti a vzniknutý požiar hasia príslušníci Hasičského a záchranného zboru,” dodali. “Požiar vypukol v jednej z izieb, momentálne je už v tretej fáze horenia. Na miesto smeruje evakuačný autobus HaZZ zo Záchrannej brigády v Malackách,” uviedla hovorkyňa Prezídia hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Na mieste sa nachádza 50 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Profesionáli prišli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a dobrovoľní hasiči z Ružinova a Rusoviec. Zhruba o 13:30 sa hasičom podarilo dostať živel pod kontrolu. V súčasnosti hľadajú nezvestnú osobu, ktorá sa podľa ubytovaných mala v objekte nachádzať. “Vyhľadávanie nezvestnej osoby hasičom komplikuje silné zadymenie, vysoká teplota a nestabilita celého objektu,” dodali. Po niekoľkých hodinách pátranie ukončili, avšak nie so šťastným koncom. Nezvestnú osobu našli na požiarisku bez známok života.

Dovedna evakuovali viac ako 70 ľudí, z toho 30 ešte pred príchodom hasičov. Dodali, že počet zranených sa zvýšil na osem. Profesionálni aj dobrovoľní hasiči stále bojujú s požiarom, následne budú rozoberať konštrukcie stavby.