Regióny Bratislava Top

Prehovoril kamarát tragicky zosnulého cyklistu (†33): Dojemné slová, z ktorých mrazí a veľká ľútosť!

Zdroj: Instagram/leskoboris

BRATISLAVA – Víkendová tragédia otriasla nielen hlavným mestom, ale celým Slovenskom. Pri nehode na bicykli prišiel v lesoch nad Bratislavou o život 33-ročný športovec. Žiaľ, mladému mužovi sa už nedalo pomôcť a zomrel na mieste. V tom čase nebol sám – nachádzal sa pri ňom aj jeho dobrý priateľ, ktorého slová dnes trhajú srdce.

 

Ako uviedla ešte v sobotu bratislavská krajská polícia, krátko pred 15. hodinou prijali na linke 158 oznámenie o úmrtí cyklistu, ktorý jazdil smerom od Bieleho Kríža k rázcestiu pri potokoch Šenkársky a Pieskový. „Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave hodnovernosť oznámenia preverili a potvrdili,“ uviedli. Podľa zverejnených informácii mal 33–ročný muž jazdiť na bicykli, zísť z cesty a naraziť do stromu. „Pri náraze utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Predmetnou vecou sa intenzívne zaoberáme. Viac informácií poskytneme, keď to situácia umožní,“ dodala polícia.

Smrť mladého muža mnohých šokovala. Jeden z jeho priateľov, ktorý bol pri ňom aj v momente, keď došlo k osudnej nehode, zverejnil na sociálnej sieti srdcervúci odkaz. „Môj idol, môj kolega, môj tréner a hlavne môj najlepší kamarát. Prvý človek, ktorý vo mne videl dobrého trénera, všade kde som chodil, som bol len človek, čo robí crossfit alebo ukecaný Boris, čo nič nevie. Jindro bol prvý, ktorý si maximálne vážil, čo robím, mal som v ňom oporu každý deň,“ začal.

„Je to jediný človek na planéte, ktorého som neurazil svojim tupým humorom, ktorý sa so mnou každé ráno zabával. Vždy prišiel strapatý do fitka, usmial sa na mňa a prvá otázka bola ´môj Bobko, ako si sa vybubal?´ Tak strašne veľa si ma naučil a ešte si ma mal strašne veľa naučiť, bráško. Vždy budeš v mojom srdci,“ odkázal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Leško (@leskoboris)

Podľa jeho slov miloval nebohý športovec trénovanie ľudí najviac na svete a zasvätil tomu celý svoj život. „Ale predsa tu bolo niečo, čo miloval viac. Simi bola jeho hviezdička nádeje,” napísal. “A aj keby som chcel byť tak dobrý tréner, ako si bol ty, hlavne by som chcel byť tak dobrý človek a dokázať niekoho tak strašne milovať, ako si mi to každý deň ukazoval,“ uviedol.

Spomenul aj osudné chvíle, ktoré mu navždy poznačili život. „Do konca života budem vidieť, ako si vyletel z cesty, do konca života budem vidieť tvoje oči, keď si tam ležal, do konca života si budem vyčítať, že som nevedel urobiť nič viac. Včera, keď som tam pri tebe kľačal a videl som ťa, ako sa bojíš. Chcel som mať super schopnosť a preletieť do nemocnice, aby ti pomohli. Strašne som ťa prosil, aby si to zvládol, kričal som na teba, aby si niečo povedal, ale ty si už nedokázal nič. Mrzí ma to, všetci, čo ste ho poznali, strašne ma to mrzí,“ napísal.

„A ak existuje nejaké nebo, tak ty si tam a určite robíš salto do oblakov. Nikdy na teba nezabudnem, bol si to najlepšie, čo sa mi v živote mohlo pritrafiť do cesty,“ dodal.