Regióny Bratislava Košice Prešov

Príchod Pápeža totálne skomplikuje dopravu aj na hraniciach. Uzavretá bude aj diaľnica do Českej republiky

ZDROJ: FOTO TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – Bratislavské Staré Mesto pripomína, že v súvislosti s návštevou pápeža Františka na Slovensku bude v nedeľu a pondelok (12. – 13. 9.) obmedzený vjazd do historického centra. Regulovať ho bude polícia a bezpečnostné zložky. Zároveň nebudú v nedeľu od 18.00 h do pondelka do 18.00 h vpúšťané do historického centra ani zásobovacie autá.

 

“Ak to nebude nevyhnuté, prosíme aj návštevníkov tejto časti Starého Mesta, aby zvážili svoju návštevu. Obmedzené bude v tomto čase aj opustenie historického centra. Preto plánujte svoju návštevu tak, že sa môže predĺžiť aj o niekoľko hodín,” upozorňuje mestská časť na svojej webovej stránke. Polícia na svojej oficiálnej stránke informuje, že Šaštín bude hermeticky uzavretý od 14.septembra od 16:00 hod a njväčšie dopravné obmedzenia budú trvať do 15.septembra do 13:00. Zároveň oznámila, že Českej republiky sa cez hraničný priechod Brodské-Břeclav nedostane nikto a to 15.septembra od 11:00 do 13:00 hod.

 

ZDROJ: fb Polícia SR
V súvislosti s návštevou Sv. Otca Františka na Slovensku je potrebné aj v Prešov počítať s dopravnými obmedzeniami. Tie začnú na území Prešova platiť už od pondelka 13.09.2021 a potrvajú do utorka 14.09.2021. Obyvateľov mesta ako aj návštevníkov v tejto súvislosti vyzývame, aby zvážili a riadne prehodnotili svoj presun po meste v čase návštevy Svätého Otca. Mnohé dôležité dopravné tepny budú úplne uzavreté a rovnako aj vozidlá mestskej hromadnej dopravy nebudú premávať v plnom režime. Počas prejazdu Svätého Otca po diaľnici bude doprava na D1 úplne uzatvorená v smere od Košíc do Prešova a to od 08.30 hod. do 10.00 hod. V danom čase bude doprava nad 3,5t v smere Prešov – Košice na diaľnici D1 vylúčená. Obdobne budú uplatňované opatrenia pri odjazde Svätého Otca. To znamená, že doprava na diaľnici v smere Prešov – Košice bude v čase od 12.00 hod. do 13.30 hod. úplne vylúčená. Jazda opačným smerom smer Košice – Prešov bude povolená iba pre vozidlá do 3,5t. Zároveň s vylúčením dopravy bude potrebné počítať aj s operatívnym uzatvorením ulice Pražská a Petrovianska.
ZDROJ: fb Polícia SR
Niekoľko dopravných obmedzení bude aj v Košiciach a to na miestach, ktoré sa budú týkať presunov delegácií či verejných podujatí. Uzatvorené budú cesty v okolí štadióna Lokomotíva, a to ulica Za štadiónom, Kavečianska ul., Kostolianska cesta, Čermeľská cesta (od príchodu od Hlinkovej ulice) a to od 13. 9. 2021 od 06.00 hod. do 15. 9. 2021 do 06.00 hod.
Galéria
ZDROJ: fb Polícia SR
ZDROJ: fb Polícia SR
ZDROJ: fb Polícia SR
ZDROJ: fb Polícia SR
ZDROJ: fb Polícia SR
navigate_before
navigate_next