Regióny Bratislava Top

Pristihnutý pri čine: Verejný záhon si ,,pomýlil” s kvetinárstvom. Muža teraz lynčujú na sociálnych sieťach

Zdroj: FB / Dúbravka - mestská časť Bratislavy

BRATISLAVA – Pošľapal tvrdú prácu iných, sebecky sa obohatil a ešte ho pri tom aj odfotografovali. Muž si z mestského záhona v bratislavskej Dúbravke spravil samoobslužné kvetinárstvo. Na jeho škodu bol však pristihnutý pri čine a už teraz visí jeho fotografia na sociálnych sieťach s nelichotivou nálepkou. Dúbravčania hovoria o nie prvom zlyhaní jednotlivca.

 

Výsadba verejných záhonov si vyžaduje nemalé úsilie. Okrem personálnych kapacít, ktoré stoja za ich údržbou, ide aj o nemalé financie. Bohužiaľ vždy sa nájde niekto, kto svojim arogantným chovaním zničí niekoľkotýždňovú prácu mihnutím oka. ,,Veľmi nemilo nás prekvapilo a zarmútilo, keď sa objavili prípady trhania kvetov. Prirodzene nás tieto a podobné príbehy trhania kvetov, či iné poškodzovanie zelene nenechávajú ľahostajnými. Je dobré, že aktérov takéhoto poľutovaniahodného konania upozorňujú ľudia verejne priamo na mieste. Môže to mať preventívny výchovno- vzdelávací účinok. Tieto kvietky nás majú tešiť, čo najdlhšie,” povedal pre Zoznam.sk starosta mestskej časti Dúbravka Martin Zaťovič.

Príkladom egoistického chovania je aj muž, ktorý si prišiel čerstvé rezané kvety zaobstarať do bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Pri odnášaní nemalej kytice narcisov ho odfotil jeden z pobúrených Dúbravčanov. Fotografia z ,,miesta činu” miestnych pobúrila. ,,Nič si nevážime. Stále počúvam v Rakúsku, vo Švajčiarsku, ako je všetko krásne čisté všade kvietky všetci si robia fotky. No na Slovensku sa správajú podľa porekadla, z cudzieho krv netečie. Škoda,” skonštatovala na sociálnej sieti Bratislavčanka Anna. ,,Na hulváta, dať ho na tabuľu hanby, poslať šek s pokutou a zároveň pozvať na povinné verejnoprospešné práce,” popísal Ján stručný proces, ktorý by vinníkovi naordinoval.

 

Dúbravčania voči vyčíňaniu nezostávajú ľahostajní. Zdroj: pixabay.com

Verejný priestor likvidujú aj mamičky či starenky

Nejde pritom o žiadnu výnimku. Dúbravčania si najmä počas jari všímajú podobné maniere aj od žien. ,,Nie je sám, dnes som stretla staršiu pani, ktorá si tiež pomýlila záhon s kvetinárstvom,” uviedla Zuzana. Výnimkou údajne nie sú ani mamičky. Aj Adriana sa stala svedkom situácie, keď ,,mamička učila svoju malú dcéru, ako sa trhajú kvietky”. Názornú ukážku mala predvádzať taktiež vo verejnom záhone. ,,Ľudia sú strašné hovädá. Ja som išla minule z Billy a niekto vykopal levanduľu, ktorá tam bola tak hojne nasadená. Však by mi oči vypálilo, keby si to zasadím doma do záhrady a každý deň sa mám na tú levanduľu pozerať, ako som ju šikovne čmajzla. Des a hrúza…,” uzavrela Petra.

 

Kvety z verejných záhonov skončili už v nejednej domácnosti. Zdroj: pixabay.com

*Redakcia Zoznam.sk oslovila aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave. Správu budeme aktualizovať o ich stanovisko.