Regióny Bratislava Ružinov

Progresívne Slovensko a Spolu vysielajú do boja o stoličku ružinovského starostu Janu Poláčikovú

BRATISLAVA/RUŽINOV – Na dnešnej tlačovej konferencii nezávislého kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla (s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu) sa okrem iných predstavila ďalšia kandidátka na post starostu v Ružinove.

Jana Poláčiková má 51 rokov a kandiduje aj do mestského zastupiteľstva. Je vysokoškolská pedagogička, projektová manažérka pre vedu a výskum. Spolu s ostatnými kandidátmi, ktorý boli dnes predstavení, je jej snahou pomôcť Matúšovi Vallovi vyhrať primátorské voľby a dosiahnuť čo najsilnejšie zastúpenie poslancov v mestskom zastupiteľstve.

Podľa Poláčikovej má Ružinov rovnaké problémy ako Bratislava. Kolabujúcu statickú a dynamickú dopravu, nefungujúcu a nedostatočnú mestskú hromadnú dopravu, chýbajúce cyklotrasy a nedostatočnú alternatívnu dopravu. Ružinov má podľa nej navyše obrovský problém: neúmerný a silný development a investičný rozvoj. Spoločná kandidátka do mestského zastupiteľstva podľa nej umožní realizovať „slušnú komunálnu politiku, ktorá nebude participovať na rôznych politických a iných kšeftoch a biznisoch”. Vyjadrila svoje potešenie z dobrej spolupráce s Matúšom Vallom a verí v reštart Ružinova.

Okrem Jany Poláčikovej sa o kreslo starostky Starého Mesta pokúsi Dana Kleinert a o petržalskú radnicu zabojuje Táňa Kratochvílová.

Na spoločnej kandidátke Teamu Vallo, Progresívneho Slovenska a Spolu bude do mestského zastupiteľstva kandidovať aj súčasná ružinovská poslankyňa Lucia Štasellová.

FOTO: FB/Matúš Vallo má rád Bratislavu