Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

RADIKÁLNA a VÝRAZNA zmena počasia je tu. Očakávajte intenzívne sneženie aj poľadovicu

Počasie na Slovensku sa výrazne zmení. Prichádza dážď a sneženie. Zdroj:

BRATISLAVA – Radikálne zhoršenie počasia je tu. Na celom Slovensku očakávame výdatné sneženie, teploty pod nulou, poľadovica a znížená viditeľnosť na cestách. Najmä motoristi musia počítať s veľmi nepriaznivými podmienkami. Aj preto vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa .

 

Na Slovensku príde k veľmi výraznej zmene v doterajšom charaktere počasia a to postupne od západu na východ. Do sobotňajšieho (27. 11.) rána má nasnežiť vo vyšších nadmorských výškach 8 až 15 centimetrov snehu, pre okresy Pezinok a Trnava avizujú meteorológovia 10 až 20 centimetrov. “Sneženie sa totiž očakáva aj v takých oblastiach ako je Záhorie, či okolie Bratislavy. Očakáva sa, že napadne oveľa viac snehu ako sa pôvodne očakávalo a sneh sa môže udržať aj dlhšie. Maximálne teploty sa budú pohybovať od +3 do +5 °C. Na Záhorí, v okolí Bratislavy, či na strednom Slovensku začnú teploty klesať k bodu mrazu a kvapalné zrážky sa začnú meniť na snehové. Sneženie bude aj intenzívnejšie, pričom pri snežení treba počítať s tým, že bude klesať viditeľnosť. Najintenzívnejšie by malo snežiť v podvečerných hodinách, kedy môže pribúdať sneh rýchlosťou až 3 cm za hodinu,” informuje imeteo.sk

Podľa meteorológov najviac snehu obdrží Morava a Dolné Rakúsko, kde môže napadnúť 15 až 20 cm snehu. “Najviac snehu na našom území napadne na krajnom západe a severozápade, najmä na Záhorí, kde môže napadnúť až 10 cm nového snehu,” dodáva imeteo.sk.