Regióny Bratislava

Rezidentské parkovanie v Novom Meste sa rozšíri o ďalšie dve lokality. Kde to bude?

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Rezidentské parkovanie v bratislavskom Novom Meste, ktoré v súčasnosti funguje v rámci pilotného projektu v zóne Tehelného pola, sa rozšíri o ďalšie dve lokality. Spustené by mali byť postupne po zavedení celomestskej parkovacej politiky. Mestská časť aktuálne pripravuje projekty organizácie dopravy. Uviedol to Ján Borčin z novomestského miestneho úradu.

 

Ide o lokalitu Ľudová štvrť, Hostinského sídlisko a Zátišie, ktorá susedí s pilotnou zónou Tehelné pole. Druhou lokalitou sú Kramáre, ktorú zaťažuje najmä problém s denným parkovaním, napríklad návštevníci nemocnice či úradov. „Pripravujeme projekty organizácie dopravy, tieto lokality budú spustené postupne po zavedení celomestskej parkovacej politiky,“ priblížil Borčin.

Pilotný projekt rezidentského parkovania spustila mestská časť vlani v decembri. Podľa mestskej časti prinieslo regulované parkovanie do tejto zóny poriadok a jasné pravidlá. „Vydaných bolo doteraz zhruba 1900 rezidentských kariet, ktoré obyvateľov s trvalým pobytom zvýhodňujú pri parkovaní pred návštevníkmi zóny,“ poznamenal Borčin. Všetky potrebné informácie o parkovaní na území Nového Mesta sú zverejnené na webovej stránke parkovanie.banm.sk. Spustenie celomestskej parkovacej politiky je v súčasnosti naplánované na október. Mestská časť by mala byť po jej zapojení jednou parkovacou zónou.