Regióny Bratislava Top

VRAH zo Zámockej je pochovaný: Blízki OBETÍ sú ZHNUSENÍ zo slov jeho otca! “Dvíha sa mi žalúdok”

Streľba v hlavnom meste! ZDROJ: tip čitateľa, Twitter

BRATISLAVA – Všetci máme ešte v čerstvej pamäti brutálny útok, aký u nás nemá obdobu. Len 19-ročný Juraj Krajčík zastrelil dvoch nevinných ľudí. So zbraňou v ruke vtrhol pred gej bar Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave, kde sa schádza LGBTI komunita. Jeho beštiálnemu vyčíňaniu neunikli Matúš a Juraj, ktorých vrah nemilosrdne zastrelil.      

 

Podľa všetkého si uvedomoval, čo ide urobiť, aj kadiaľ utečie. Tento svoj ohavný čin si totiž mal Juraj Krajčík plánovať už od roku 2019. Dokonca sa v polovici augusta tohto roka odfotografoval pred barom Tepláreň na Zámockej ulici. Deň pred masakrom ešte stihol napísať: “Rozhodol som sa” a v deň útoku zas dodal: “Urobím to.”

Video nevhodné pre citlivé povahy

Po vražde išiel Juraj domov k rodičom. Tam sa mal s nimi pohádať. „Prišlo tam ku kolízii, ku konfliktu, keď im oznámil, čo sa vlastne udialo, v nejakej všeobecnej podobe. Následne sa rodičia dostali k tej zbrani,“ povedal prokurátor Daniel Lipšic v Rádiu Expres. Podľa neho išlo práve o strelnú zbraň, ktorú mladý chlapec použil na beštiálnu a nemilosrdnú vraždu dvoch chlapcov.


MRAZIVÉ DETAILY: Čo sa dialo po VRAŽDE na ZÁMOCKEJ? Lipšic o nich otvorene prehovoril


Následne sa rodičia premiestnili do inej izby, kde mali byť podľa Lipšica zamknutí. „Boli uzamknutí v jednej miestnosti. Zrejme vtedy si Juraj K.  zobral inú strelnú zbraň nižšieho kalibru, s ktorou potom spáchal samovraždu. Predpokladáme, že z toho trezora. Faktom ale je, lebo už boli rôzne polemiky, že v čase, keď odišiel z domu, tak jeho rodičia už neboli v spálni zamknutí,“ dodal prokurátor.

Podľa neho mama aj otec dobre vedeli, čo ich syn spáchal a mohli okamžite po čine kontaktovať políciu. „Nebol tam problém, že by nemohli kontaktovať políciu, alebo informovať… tam problém žiaden nebol,“ skonštatoval Lipšic. Vraha dvoch mužov Juraja Krajčíka, ktorý masaker spáchal, sa podarilo nájsť až na druhý deň ráno mŕtveho pri Jaskovom rade.