Regióny Bratislava

Rumunov, ktorí majú stáť za poškodením bankomatov, už obvinili

Zdroj: archív

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil štyroch Rumunov v prípade utorňajšieho (16. 4.) poškodenia bankomatov v Chorvátskom Grobe (okres Senec) výbušným systémom. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

 

Štyria Rumuni vo veku 29, 43, 31 a 29 rokov sú obvinení zo zločinu krádeže v štádiu pokusu, v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva. Vzneseniu obvinenia predchádzalo podľa polície rozsiahle dokazovanie.

  “V súčasnosti sa obvinení nachádzajú v cele policajného zaistenia do času, kedy sudca rozhodne o ich vzatí do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” spresnila Mihalíková.

Pri vyšetrovaní tohto prípadu spolupracovala slovenská polícia aj s políciou v Rakúsku, a to za účelom výmeny operatívnych informácii pri objasňovaní skutkov s rovnakým “modusom operandi”, ku ktorým malo dôjsť na území Rakúska.

Polícia včera vykonala služobný zákrok v súvislosti s výbuchom dvoch bankomatov známych slovenských baniek, ktoré sa nachádzali v nákupnom centre v Chorvátskom Grobe. Počas zákroku zastavili na Štefánikovej ulici v Bratislave auto s cudzom poznávacou značkou, v ktorej sedeli štyria Rumuni. S nimi následne vykonávali potrebné procesné úkony. O situácii vás Glob.sk už informoval.