Regióny Bratislava

Ružinovčania, pozor. Rezidentskú parkovaciu zónu 500 bytov v Ružinove spustia už čoskoro

Zdroj: FB / Martin Chren - starosta Ružinova

BRATISLAVA – Rezidentskú parkovaciu zónu 500 bytov v bratislavskej mestskej časti Ružinov spustia 20. januára. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren. Mestská časť vydala už vyše 600 rezidentských kariet, starosta očakáva zlepšenie situácie s parkovaním v prospech Bratislavčanov s trvalým pobytom v Ružinove. Ako ďalej uviedol starosta, ku koncu budúceho týždňa budú zamestnanci ružinovského úradu roznášať za stierače zaparkovaných áut informačné letáky. Od 20. januára bude parkovanie strážiť aj mestská polícia.

 

Obmedzené parkovanie bude platiť vždy počas pracovných dní od pondelka 13:00 do piatka 11:00. Dotkne sa to ulíc Budovateľská, Súťažná, Revúcka, Pavlovova, Kulíškova, Velehradská, Azovská, Koceľová a Bazová. Obyvatelia týchto lokalít musia požiadať o vydanie parkovacej karty, jednou z potrebných náležitostí je však trvalý pobyt v zóne, kde chcú parkovať. Rezidentské karty vydávala mestská časť Ružinovčanom od 15. novembra 2019. Záujemca tiež musí preukázať vzťah k vozidlu. Parkovaciu kartu môže dostať aj firma, ktorej sídlo alebo prevádzka sa nachádza v danej zóne.

Tento rok chce starosta Chren pracovať aj na príprave rezidentských zón v takmer celej lokalite Nivy. “Máme celé územie zmapované podrobnými dopravnými prieskumami, aj geodeticky zamerané, snáď stihneme pripraviť čo najviac vrátane Starého Ružinova a Ružovej doliny, až po Bajkalskú ulicu,” uviedol Chren.

Ružinovský parkovací systém bude platiť do roku 2021, keď vstúpi do platnosti celomestská parkovacia politika. Pre nerezidentov pracujúcich v Ružinove a návštevníkov pripravila mestská časť dočasné záchytné parkovisko na Bazovej ulici a na Velehradskej ulici, môžu tu však parkovať maximálne tri hodiny.