Regióny Bratislava Ružinov

Ružinovská petícia smerujúca k Nesrovnalovi nemá zatiaľ veľkú podporu

BRATISLAVA/RUŽINOV – Nová petícia obyvateľov Ružinova sa má dotýkať situácie v okolí Nív, Ružovej doliny, Klingerovej kolónie a čiastočne Prievozu. Petícia vyzýva bratislavského primátora Iva Nesrovnala a mestských poslancov, aby pozastavili okamžite ďalšiu výstavbu v spomínanom území. Ďalej petícia chce zastaviť rozpredaj pozemkov v tejto lokalite a povoľovanie výstavby ďalších výškových stavieb spolu s urýchleným vyhlásením stavebnej uzávery.

Petícia žiada aj okamžitú sanáciu staveniska na mieste bývalej autobusovej stanice Nivy proti prašnosti, a to pravidelným a intenzívnym postrekom celého staveniska vodou, rovnako umývanie nákladných áut a kropenie dotknutých ciest.

Prašnosť ako takú vníma petícia dokonca tak vážne, že žiada permanentný stavebný dozor a potrestanie stavebníka za nedodržanie technologických postupov, ktoré vedú k nárastu prachu vo vzduchu. Petícia má po 4 dňoch len 65 signatárov.

Predsedkyňa petičného výboru Monika Kozelová k malému počtu signatárov povedala: „Petíciu sme pripravili len cez víkend, takže sme ani nečakali, že to bude drvivý nárast podpisov. Chceme ju však sponzorovať na facebooku. Okrem elektronickej verzie sme začali zbierať podpisy aj fyzicky, na adopčnej akcii šteniatok v novom parku na Ostredkoch sme vyzbierali prvých fyzických 40 podpisov. Chystáme aj jej medializáciu.”

Kozelová očakáva, že vo veci podá trestné oznámenia pre ohrozenie verejného zdravia zo strany stavebníka prvotne primátor a mesto. V prípade, že to tak nebude, trestné oznámenie podá petičný výbor sám.

Foto: FB / Monika Kozelová