Regióny Bratislava Ružinov

Ružinovské deti zo sociálne znevýhodnených rodín dostanú školské potreby

BRATISLAVA/RUŽINOV – Školské tašky, peračníky, zošity, pastelky. Aj tieto školské potreby dostane približne 50 detí zo sociálne slabších rodín a krízového centra v Ružinove na začiatku školského roka.

Vyzbierali ich firmy, fyzické osoby a komunity v zbierke vyhlásenej starostom Mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušanom Pekárom.

“Je to dobrý príklad solidarity a spolupráce medzi Ružinovčanmi a komerčnými spoločnosťami so sídlom v našej mestskej časti. Spoločne nám záleží na Ružinove a kvalite života Ružinovčanov”, uviedol Dušan Pekár. Starosta Ružinova zbierku zorganizoval v spolupráci s Cultus Ružinov, Bratislavskou arcidiecéznou charitou a Saleziánskym strediskom Miletička.

Školské potreby do začiatku školského roka rozdelí Odbor sociálnych vecí Miestneho úradu Bratislava-Ružinov v kooperácii s riaditeľmi Ružinovských základných škôl.

Zbierka trvala od 1. augusta do včera 27. augusta. Darcovia, firmy aj jednotlivci, odovzdávali školské pomôcky na troch odberných miestach, v Dome kultúry Ružinov, na vrátnici saleziánskeho domu na Miletičke a v sídle Bratislavskej arcidiecéznej charity na Krasinského. Do zbierky sa zapojili desiatky jednotlivcov a niekoľko firiem, napríklad spoločnosť Henkel. „Za Ružinovské rodiny v núdzi ďakujem všetkým, ktorí sa do zbierky školských potrieb zapojili,“ poďakoval starosta Ružinova Dušan Pekár.

Galéria
Dušan Pekár má stále šancu po tretíkrát získať stoličku ružinovského starostu, Zdroj: MČ Ružinov
Dušan Pekár, zbierka
Dušan Pekár, zbierka
navigate_before
navigate_next

FOTO:  MČ Ružinov