Regióny Bratislava Top

SEX po vakcíne je NEBEZPEČNÝ?! Skutočne bizarný dôvod antivaxerov

Zdroj: FB / Hoaxy a podvody - Polícia SR

BRATISLAVA – Od začiatku pandémie zaplavilo sociálne siete niekoľko nezmyselných a nepravdivých informácií ohľadom koronavírusu. Najnovšia z nich, ktorá sa začala šíriť medzi antivaxermi, je však skutočne pikantná. Po očkovaní by ste nemali mať sex!

 

Sex po druhom očkovaní Pfizerom? Tak podľa antivaxerov naň môžete rovno zabudnúť. Spoločnosť Pfizer/Biontech údajne uvádza, že sa to neodporúča, “na strane 132 k vakcíne sa udáva, že sa neodporúča nechránený sex po druhej dávke vakcíny, kvôli reprodukčnému nebezpečenstvu,” informovala majiteľka účtu Tina Martina na sociálnej sieti. 

Ako ďalej uviedla, po očkovaní sa vám môže totižto narodiť choré dieťatko. “Môže spôsobiť defekty novorodencov kvôli genetickej manipulácii.” 

Zdroj: FB / Hoaxy a podvody – Polícia SR

Pridali sa aj ďalší antivaxeri

Tento status sa objavil na viacerých facebookových stránkach. Niektorí komentujúci skutočne uverili, žeby po očkovaní nemali splodiť dieťa. “Tak, to už je problém tých, čo si neoveria tak dôležité informácie a dajú si pichnúť do tela niečo, o čom nič nevedia,” povedala jedna z komentujúcich. Ďalší si zas myslí, že je to spôsob, akým zastaviť rozmnožovanie. “Ako inak zabrániš ďalšiemu rozmnožovaniu jedincov, ktorí sú tak primitívni, že si nechajú vpichnúť akýkoľvek sajrajt.”

Oveľa viac však bolo tých, ktorí okamžite spochybnili slová antivaxerky. “Nepredpokladám, že táto osoba sa niekedy v živote dočítala na 132 stranu akéhokoľvek textu,” informoval jeden z prispievateľov. Hneď na to sa ozval ďalší, ktorý sa s jeho názorom stotožňoval, “To bude preklep. 1.strana, 32 riadok asi. Aj to mu trvalo 8 mesiacov sa k nemu dopracovať!”

Policajti okamžite zareagovali

Na tento hoax okamžite zareagovali aj policajti, ktorí autorku statusu upozorňujú, že zmiešala jablká s hruškami, “Martina zmiešala jablká s hruškami. Spoločnosť Pfizer nikdy nepovedala, že jej vakcíny proti COVID-19 môžu spôsobiť vrodené chyby novonarodených detí. Ide o blud. V tomto prípade ide o dokument spoločnosti Pfizer, ktorý bol vydaný ešte pred tým, ako vakcína dostala núdzové povolenie od amerických úradov, v ktorom sa uvádza, že osoby, ktoré sa zúčastnili klinických skúšok, by mali prijať opatrenia, aby sa vyhli tehotenstvu. “ 

Tento spomínaný dokument sa teda týkal klinických skúšok vakcíny, z ktorých sú tehotné ženy z bezpečnostných dôvodov vylúčené. Lieky ako aj očkovacie látky sa totižto testujú na zdravých a mladých ľuďoch a nie na ženách, ktoré môžu byť tehotné. Informovala o tom Andrea L. Coxová, profesorka medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Johna Hopkinsa.

Až keď sa preukáže, že lieky alebo očkovacia látka je pre človeka skutočne bezpečná, môžu sa začať testovať na deťoch, tehotných ženách alebo iných zraniteľnejších ľuďoch. Táto formulácia, ktorú samotná autorka statusu uvádza, je tak úplne bežná a používa sa aj pri iných klinických skúškach vakcín. V súčasnosti dokonca odborníci z federálnych centier pre kontrolu a prevenciu chorôb, ktoré zverejnili v New England Journal of Medine tvrdia, že vakcína je dokonca pre tehotné ženy úplne bezpečná.