Regióny Bratislava Top

Sfetovaný pervitínom a extázou sadol za bieleho dňa za volant a preháňal sa po Bratislave 160 km/h

Polícia naháňa zdrogovaného šoféra BMW. Zdroj: FB - Polícia SR/Bratislavský kraj

BRATISLAVA – 34-ročný šofér v utorok v doobedňajších hodinách po užití omamných látok  doslova “uletel” na osobnom aute zn. BMW na bratislavskej diaľnici smerom do Rače. Zastavila ho diaľničná polícia, potom ako radar šoférovi nameral prekročenú rýchlosť a policajti zaregistrovali ďalšie priestupky. Šofér sa k užitiu drog na mieste priznal.   

 

Bratislavská diaľničná polícia si zdrogovaného cestného piráta všimla okolo 10:45 h, keď ho začala monitorovať radarom. 34 – ročný vodič Lukáš jazdil bezdôvodne v ľavom jazdnom pruhu, aj keď sa v pravom jazdnom pruhu nenachádzali žiadne pomalšie jazdiace vozidlá. Na meranom úseku jazdil rýchlosťou 161km/h, čím prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 61km/h. Ďalší detail, ktorý hliadke neunikol bol, že vodič nedával pri zmene smeru jazdy znamenie o zmene smeru jazdy.

Hliadka sa preto rozhodla vodiča zastaviť a skontrolovať. Po výzve policajta, aby predložil potrebné doklady muž odpovedal, že vodičský preukaz nemá, nakoľko má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Následnou lustráciou bolo zistené, že Lukáš má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá od 13.04.2022 do 13.10.2026. Z tohto dôvodu bol šofér obmedzený na osobnej slobode a nakoľko javil požitie návykovej a omamnej látky a sám hliadke uviedol, že večer požil pervitín bol eskortovaný do jednej z nemocníc, aby sa podrobil vyšetreniu na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok. Vyšetrenie preukázalo prítomnosť metamfetamínu, amfetamínu a extázy.

Polícia začala voči Lukášovi trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny pred súdom, hrozí 34 – ročnému Lukášovi M. odňatie slobody až na dva roky.