Regióny Bratislava

SIŽP preveruje výrub drevín v Karlovej Vsi. Páchateľovi hrozí pokuta

Zdroj: FB / Ministerstvo životného prostredia SR

BRATISLAVA – Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) preveruje výrub drevín a krovín na ulici Hany Meličkovej v Bratislave. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi pokuta do výšky 33.000 eur. Informuje o tom šéf SIŽP Ján Jenčo vo videu na sociálnej sieti.

 

Inšpektori dostali občiansky podnet na možný nezákonný výrub drevín a kontaktovali konateľa spoločnosti, ktorý výrub objednal, približuje Jenčo. Upozorňuje, že pokiaľ bude konateľ vo výrube pokračovať, bude to v rozpore so zákonom o ochrane prírody a krajiny. Ten nezakazuje výrub porastov do desať štvorcových metrov, no v tomto prípade ide podľa Jenča o verejne dostupnú zónu, kde sa táto výnimka neuplatňuje.

“Podľa našich informácií momentálne len prebieha výrubové konanie. Povoľovacím orgánom je mestská časť Karlova Ves,” hovorí Jenčo s tým, že mestská časť už raz povolila výrub v danej lokalite. Následne bol však v odvolávacom konaní zrušený. V súčasnosti prebieha nové prejednanie. “Podľa našich informácií povoľujúci orgán vyzval účastníka konania, aby doplnil dendrologický posudok aj o dotknuté krovité porasty,” poznamenal Jenčo.