Škandál v ambulancii: Lekár NADÁVAL pacientovi, že je TLSTÉ PRASA! Šokujú aj ďalšie vyjadrenia

BRATISLAVA –Neskutočná drzosť! Na jednej z facebookových stránok sa viacerí obyvatelia Slovenska zdôverili s maximálne nepríjemnou skúsenosťou. Niektorí lekári totiž nepoznajú hranice. Ich arogantní prístup k pacientom šokoval mnohých.

 

Na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom to v posledných dňoch vrie. Návštevníci sa v príspevkoch zdôverujú s viacerými skúsenosťami, či už s lepšími alebo horšími. Tentokrát však jeden z prispievateľov prekvapil všetkých. V statuse vyrozprával príbeh, ktorý ľudí postavil zo stoličiek. Lekár ho totiž počas prehliadky nazval „tlstým prasaťom.“

„Nevravím, že som športovec, alebo čo, ale dnes ma doktor naozaj nahneval. Mám takmer 50 rokov, meriam 182 cm a vážim 91 kg a dnes mi lekár na preventívnej prehliadke povedal, citujem, že som „tlsté prasa“. Naozaj takto?“ píše hneď v úvode o nepríjemnom zážitku.

Ako ďalej píše, ostal v takom šoku. Spočiatku nevedel ani reagovať. „Takmer mi zabehlo a normálne som na to nedokázal v tom momente zareagovať a ostal som ticho. Viem, že by som mohol pár kíl zhodiť, ale „tlsté prasa“? Nevravím, že to nie je nadváha, alebo čo, ale takýto slovník? “ pýta sa.

Platy ako v Nemecku, ale prístup…

„Chcú mať platy ako v Nemecku, ale správajú sa ako… Koľko by mal vlastne vážiť 50-tnik s výškou 182 cm, neviete náhodou niekto?“ pýta sa nahnevaný muž.

Pod jeho statusom sa spustila lavína ďalších komentárov. Mnohí v nich uviedli svoje nepríjemné skúsenosti z ambulancií. Marcelka píše, že ju jeden z lekárov odmietal ošetriť, pretože musel ísť do banky.

„To ako mne pán internista o jedenástej povedal v ordinácii rovno medzi dverami, že čo ho otravujem, on sa ponáhľa do banky… a keď som mu vysvetlila aké mám zdravotné ťažkosti, tak ma stihol počastovať, že no a čo, tak umriem… Krvi by sa ma tam nedorezal, čo som bola v šoku z toho správania. Keby som vedela kam vstupujem, tak sa tej kľučky ani nedotknem… a česť výnimkám, lebo som stretla aj profesionálny prístup lekárov. To je o ľuďoch… a keď aj iný lekár vám povie nechoďte tam, je to debil, tak asi je to naozaj debil,“ píše nahnevane.

V tehotenstve jej zakázala priberať

Ďalšia Slovenka sa zasa zdôverila s nepochopiteľným prístupom lekárky na gynekologickom oddelení. Počas tehotenstva jej totiž vyčítala nabratie váhy.  „Mňa gynekologička v piatom mesiaci tehotenstva šokovala, keď mi povedala, že mám 5kg naviac, že som si 3kg nadrobila a že do ďalšej kontroly nech neopovážim pribrať! Celú poradňu iba kričala o priberaní a či chcem prísť o dieťa. Už som k nej viac nešla. Chvalabohu,“ píše.

Danka sa zasa sťažuje, že v miestnej ordinácii v obci Báhoň lekári žijú ako v stredoveku. „No aj pani doktorka v Báhoni má taký slovník, že chováte sa jak teľa, v čakárni sa nekúri, nesvieti, keď si zažnete, tak drzo zhasne takže na ordinačné hodiny si posvietite baterkou na mobile… to som nezvládla, aby som ju niekam neposlala, radšej som priateľa išla čakať von. No otrasné niečo,“ hovorí o svojej skúsenosti.

S podobnými komentármi sa roztrhlo vrece. Žanet popísala tiež svoju skúsenosť. „Mne tiež jeden neurológ a aj gynekológ povedali, že som tlstá a mala by som schudnúť. No hold, boli to chlapi čo asi nemajú doma zrkadlo, nakoľko boli „väčší“ ako ja.“ 

Viac o téme: lekár, nadávky, Slováci, urážka, zdravotníctvo

Súvisiace články