Slovenský národný archív pozýva žiakov i verejnosť na Deň otvorených dverí

BRATISLAVA – V Slovenskom národnom archíve v Bratislave sa v piatok koná pre školy deň otvorených dverí (DOD). Verejnosti archív otvorí svoje brány v sobotu (15. 6.). Informoval o tom hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann. Podotkol, že archív tradične sprístupňuje v júni svoje priestory pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov (9. 6.).

V priestoroch archívu zorganizovali na piatok exkurzie pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka základných škôl a študentov stredných škôl. Akcia je pre študentov od 8.30 do 13.00 h.

Deň otvorených dverí pre verejnosť sa v sobotu uskutoční od 9.00 do 17.00 h. „Počas prehliadky si budú môcť návštevníci pozrieť ukážky zaujímavých archívnych dokumentov z rôznych období dejín Slovenska a tiež ukážky vzácnych tlačí z fondov knižnice Slovenského národného archívu,“ povedal hovorca. Dodal, že návštevníci sa budú môcť oboznámiť s prácou odborníkov v reštaurátorských dielňach a procesom digitalizácie archívnych dokumentov. Taktiež bude sprístupnený aj archívny depot.

„Exkurziou budú sprevádzať pracovníci archívu, ktorí poskytnú odborný výklad a zodpovedia na všetky zvedavé otázky,“ vysvetlil Neumann.

Viac o téme: deň otvorených dverí, Slovenský národný archív, verejnosť, žiaci

Súvisiace články