SMUTNÁ SPRÁVA. Po dlhej chorobe zomrela bývalá redaktorka a poslankyňa Alica Bieliková

BRATISLAVA – Po dlhej chorobe dnes zomrela bývalá redaktorka, poslankyňa Národnej rady SR a dlhoročná zamestnankyňa Kancelárie prezidenta SR Alica Bieliková. Informoval o tom jej syn Peter Bielik.
      

 

Bieliková pracovala napríklad v denníku Smena a ako moderátorka v Slovenskom rozhlase. V Kancelárii prezidenta SR pôsobila počas úradovania Rudolfa Schustera a Ivana Gašparoviča.

Alica Bieliková začínala ako novinárka v denníku Smena, najdlhšie počas svojej novinárskej kariéry pracovala v Slovenskom rozhlase. Bola redaktorkou Mikrofónu, relácie Dobré ráno a patrila medzi zakladateľov Rádiožurnálu.

V roku 1993 z médií odišla a nastúpila do Kancelárie prezidenta Michala Kováča, kde pôsobila ako tajomníčka manželky prezidenta, ale len krátko, pretože v roku 1994 bola za HZDS zvolená za poslankyňu parlamentu. V roku 1998 sa vrátila do Kancelárie prezidenta a stala sa šéfkou tlačového oddelenia kancelárie.

Bieliková pôsobila aj ako asistentka poslankyne, spoluzakladala Hnutie za demokraciu a pomáhala v kampani na prezidenta Ivanovi Gašparovičovi, po jeho zvolení sa stala šéfkou tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta.
Alica Bieliková bola manželkou známeho fotoreportéra z roku 1968 Ladislava Bielika.

Viac o téme: Bratislava, choroba, poslankyňa, redaktorka, úmrtie

Súvisiace články